Борошно і олію з шипшини виробляють фермери в Одеській області

0 429

Шипшина – досить корисний продукт. Її ягоди використовують у фармацевтичній галузі та для створення косметики. Зокрема, високо цінується олія з кісточок плодів. В Україні шипшину збирають переважно з дикорослих кущів, утім промислові плантації цієї культури можуть давати значний прибуток, тому ніша виглядає досить економічно привабливою, повідомляє SEEDS.

Фермерський кооператив на Одещині вирощує високовітамінні промислові сорти шипшини. Вони відрізняються від дикорослих, зокрема, деякі сорти не мають колючок, тому плоди легше збирати.

  • Цікавий факт: В Україні росте близько 50 видів шипшини. Плоди рослини містять велику концентрацію каротину, вітаміну С та інших поживних речовин. Збегігати шипшину свіжою не можна – сушити необхідно одразу після збирання.

“Перевагою сортової шипшини є те, що вона легко відділяється від гілки, таким чином, ягоди не пошкоджуються”, – зазначає Павло Тулба, голова кооперативу.

Читайте також: Ягідні ідеї для бізнесу: шипшина плюс актинідія

Урожайність шипшини може сягати 6 тонн з гектара. Після збору урожаю у кооперативі шипшину переносять у сушарку, яку обладнали фермери. Ягоди сортують. Частина продається у цілому вигляді, а частину – подрібнюють. Подрібнена шипшина – це борошно зі шкірки, його використовують для виробництва чаю та біодобавок. Насіння ж шипшини, яке залишилось після подрібнення, йде на виробництво олії. Шипшинову олію закуповують фармацевтичні компанії.

Кілограм свіжих ягід коштує 20 гривень. Утім переробка дозволяє збільшити вартість шипшини у три рази.

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!