Реформування ринку землі для розвитку сільського господарства – думка Світового банку
Згідно з тематичною запискою Світового банку про земельну реформу задля розвитку, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в поєднанні з недостатньою прозорістю у сфері прав власності на землю та операцій із землею зумовлюють низьку продуктивність, низький рівень інвестицій у сільськогосподарський сектор та низькі доходи від надання землі в оренду для мільйонів українців.
Без можливості отримати власність на землю, фермери не мають мотивації інвестувати у збільшення її продуктивності та не мають змоги використовувати землю як заставу за банківськими кредитами. Відсутність доступу до фінансування особливо впливає на малих та середніх сільськогосподарських виробників.
Інвестиції в сільськогосподарський сектор також затримуються через відсутність прозорості. Це включає в себе помилки в кадастрі та реєстрі, відсутність реєстрації цін на продаж та оренду, а також низьку реєстрацію державної землі.
Земельна реформа є надзвичайно важливою для покращення рівня життя українців, оскільки вона має сприяти пришвидшенню економічного зростання, збільшенню доходів населення, серед іншого — доходів від оренди землі для дрібних землевласників.
Влада працює над підвищенням прозорості та вивчає механізми поліпшення доступу до фінансування для фермерських господарств, а також обговорює принципи закону про відкриття ринку земель з усіма зацікавленими сторонами.
Важливими є подальші зусилля, направленні на підвищення прозорості ринку земель та відкриття доступу до фінансування, та подання проекту закону про відкриття ринку землі на розгляд парламенту з метою зняття мораторію вже з першого січня 2018 року.
Інформаційна довідка
З травня 2014, Група Світового банку надала Україні понад $ 5 мільярдів (сюди входять 4 Позики на політику розвитку, 7 інвестиційних операцій та 1 фінансова гарантія) від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР).
Поточний інвестиційний портфель Світового банку в Україні становить понад $2,8 мільярди. Інвестиції спрямовані на вдосконалення основних державних послуг, якими користуються пересічні люди у таких галузях, як водопостачання, санітарні послуги, опалення, енергетика, дороги, соціальний захист та охорона здоров’я, а також розвиток приватного сектора. З часу вступу до Світового банку в 1992 році, Україні було виділено близько $12 мільярдів на реалізацію понад 70 проектів та програм.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!