Бізнес з нуля. Як фермер вирощує курей-бройлерів

0 11 889

Фермер Геннадій Зелуцький із райцентру Ківерці на Волині розвиває свій бізнес по вирощуванню курей-бройлерів. Розповідає, якщо зробити все правильно, можна заробити утричі більше від собівартості і планує розвивати свою ферму. Про свій бізнес та тонкощі вирощування курей-бройлерів читайте на SEEDS.

З чого починався бізнес

Маю трьох дітей. Заробляв випадковими підробітками на будівництві. Постійно доводилося позичати гроші. Вирішив зайнятися бізнесом. Поїхав на два місяці на роботу в Польщу. Заробив 40 тисяч гривень.

У серпні на 26 тисяч гривень купив інкубатор. Ще кілька тисяч витратив на матеріал для курника і кліток, корм для курчат. Оформився приватним підприємцем. Одразу платив по 800 гривень податків, хоча перші три місяці нічого не заробляв. По вісім гривень купив тисячу яєць із Чехії. Бройлери породи РОСС-308. Швидко набирають вагу. За два місяці можуть уже бути до 3 кілограмів. Ще на 200 доларів узяв інфрачервоних ламп для обігріву. З бетонних блоків збудував невеликий курник. Усередині побілив вапном, добре дезінфікує. Встановив клітки, облаштував лампами, годівницями та поїлками.

Перші курчата

Для бройлерів основне — правильна їжа, світло і тепло. За 7 тисяч гривень ще мусив докупити генератор, щоб підтримувати електропостачання. Бройлери максимум можуть витримати без світла 4 години. А в нас буває вимикають його на півдня.

Вилупилися 676 курчат. Перші дні тримав їх у невеликих коробках із тирсоплити під лампами. Температурний режим — 32 градуси. П’ять днів годував кормом із кукурудзи, пшениці та соєвого молока. Пізніше додав рибне і трав’яне борошно. Маємо кіз, то деколи підгодовував свіжим сиром.

Рентабельність

Заробляти збирався переважно на курчатах. Це вигідніше. Не витрачаєшся на корм та електроенергію. Продав сотню добових курчат по 15 гривень — відбив вартість яєць. Тих, які мали по три доби, збув по 30 гривень. Ще 250 продав тушками по 150 гривень. Сам на базар возив. Частину взяли у місцеве кафе. Вигідно, бо собівартість кілограма живої ваги — один долар. Зазвичай на бройлерах гарантовано заробляєш удвічі більше від того, що вклав. А якщо все робиш правильно — то й утричі.

Плани по розвитку

Тепер збираємося закладати гусячі яйця. Такі продають по 15 гривень за штуку. Відкладаємо гроші на другий інкубатор.

SEEDS  за матеріалами GazetaUa

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!