Бізнес на горіхах – ризикована, але прибуткова справа

0 335

Якісний посадковий матеріал - це лише 30% успіху горіхового саду. Так вважає керівник відділу продажу ПП “Імпак” Дмитро Гриненко. Правильна посадка, розбивка саду, добір сортів, підв’язка саду та його зрошення - все це формує решту 70%, додає він, кажучи, що перші три роки за садом взагалі треба дивитися, як за малою дитиною.

Саме тому невдало вибрані умови рельєфу можуть загубити всі добрі починання, тож потрібно уникати безстічних западин, місць із протягами, котловин, а також зважати на вміст гумусу в ґрунті (2-4% такого вмісту визначають біологічну активність ґрунту).

Все це робить бізнес на горіхах ризикованою справою. Водночас за десять років світове горіхове виробництво виросло на 10%, при цьому кількість споживання постійно зростає, особливо  в Європі та Азії (на рік на одного споживача припадає 9-11 кг горіхів).

За словами Віце-Президента ВГО “Українська горіхова асоціація” Геннадія Юдіна, вітчизняний валютний кошик на 60% наповнюється за рахунок тих 8%, що займають у задіяних у сільському господарстві площах горіхові сади. При цьому горіховодство налeжить до експортно-орієнтованих галузей та не має ніяких обмежувальних квот.

Закупівельні ціни на український горіх за час проведенного дослідження ринку виросли на 47%  порівняно з попереднім показником, але досягли всього лише 4 $USD. Це  низька ціна за некалібрований, несортовий горіх, який не можна брендувати, а отже, про додану вартість такої продукції годі й мріяти.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Profihort

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!