Більше половини рідкого травневого і акацієвого меду в Україні – фальсифікат
Сьогодні мед входить до топ продуктів, після оливкової олії і кави, які найчастіше фальсифікуються. Про це розповів Володимир Рубан, директор компанії “Асканія-Пак”.
“Світові переробники стурбовані якістю меду, що постачається на їхні ринки, адже неякісний продукт з азіатського ринку заполонив світ у великих об’ємах. Він має низьку ціну, тож активно імпортується і витісняє з ринку натуральний мед з високою ціною.
Сьогодні мед входить до топ підробок продуктів, після оливкової олії і кави, які найчастіше фальсифікуються. Однак кожна країна-імпортер самостійно обирає – боротися їй з фальсифікатом і закрити свій ринок від фальсифікованого меду, чи ні.
У кожної країни є свої стандарти якості для імпортованого меду, який встановлюється і здійснюється на рівні законодавства і ветеринарних служб”, – пише Володимир Рубан.
“Що ж відбувається на українському ринку? Чи варто нам боятися азіатського фальсифікованого меду? Це навряд, Україна не імпортує мед, а кілька відсотків, що зазначені у статистиці – це реекспорт, тобто, повернення раніше експортованого меду з різних причин.
Однак дослідження говорять про те, що понад 50% рідкого травневого і акацієвого меду в Україні – це фальсифікат і на жаль, ця цифра щороку зростає.
Це завдає шкоди як здоров’ю українців, так і репутації українських переробників меду, адже при виявленні фальсифікату при експорті, рівень довіри іноземних компаній-імпортерів до українських виробників різко знижується”, – додає Володимир Рубан.
SEEDS.org.ua за інформацією НВ Бізнес
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!