“Біле золото Нідерландів” – спаржа тепер набиватиме гаманці фермерів України

0 3 334

Спаржа поки що новачок на плантаціях України, проте весь світ вже давно оцінив не тільки корисні властивості цієї рослини, але і прибутковість її вирощування, розповіла в інтерв’ю SEEDS виконавчий директор компанії ” РОЗЕТТА АГРО” Жанна Матвієнко.


– Наскільки спаржа стала популярним продуктом в Україні за останні роки?

– З 2019 року спаржа стає популярною. Мережі дізнаються. Ресторани її презентують як сезонне меню, пропонуючи щонайменше по 5-6 страв із спаржі. На жаль, тільки із зеленої спаржі.

А ось біла спаржа в Україні поки невідома. Її складніше вирощувати, для цього потрібні відповідні ґрунти, плівка і технологія.

Але цей продукт відомий у всьому світі. У Європі її називають “біле золото Нідерландів”. Це найбільш ранній овоч в сезоні.

Виробникам цей продукт цікавий, оскільки можна зайняти робочих для збирання – поки плантації ягідні і фруктові ще не вступили в плодоношення, спаржу вже починають збирати.

 

Виконавчий директор компанії ” РОЗЕТТА АГРО” Жанна Матвієнко

 

– Скільки промислових плантацій спаржі зараз вже є в Україні?

– По всій Україні всього 4 чи 5 плантацій. Раніше не було промислових сортів спаржі для споживання. Наша компанія внесла до реєстру відразу 3 сорти спаржі, тому офіційно імпортувати цей посадковий матеріал тепер можуть практично всі.

– Як довго може плодоносити плантація спаржі?

– Для кожного сорту є свої рекомендації щодо  вирощування і посадки. Деякі сорти рекомендуються вирощувати 8 років, деякі – 12. Вони можуть рости і далі, але тоді пагони спаржі вже не матимуть товарного вигляду та якості.

– Кажуть, спаржа дуже невибаглива в догляді?

– Якщо компанія висаджує 1-2 гектари, може там особливо піклуватися і не треба. Але якщо висаджується професійна плантація, для отримання якісного врожаю, то піклуватися про неї не тільки потрібно – це ще й важливо. Включно до правильної посадки.

 

Коли плантація спаржі вступає в 3-4 рік плодоношення, і плантація досить велика, в той же момент виникає чимало питань: як зробити так, що б пагони не викривлялися, що б вершечки були красиві – акуратні та закриті, то б спаржа в сховищі не підгнивала?

Як її правильно обробляти від деяких комах, які вже є на цій спаржі. Як не перелити плантацію… Начебто легко. Але це тільки в плані поливу. Однак якщо дощів не буде…

– Наскільки важливий регіон для вирощування цієї культури?

– Тут важливо, що б був відповідний грунт. Якщо є пісочний, легкий грунт, тоді у виробника є можливість вирощувати і білу і зелену спаржу. Такий грунт може бути в різних регіонах України. Це і Волинь, і Херсон. Така земля буде великою перевагою для виробників.

Ринку споживання спаржі ще є куди рости. На сьогоднішній день я б порекомендувала виробникам спаржі докладати більше зусиль для популяризації спаржі. Не тільки зеленої, але й білої.

Весь світ знає про спаржу. Але в Україні, на жаль, з нею знайомі поки що слабо.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!