Безконтактне зважування та контроль працівників: штучний інтелект на українських свинофермах
Чи знали ви, що щоб зважити свиней, не обов’язково використовувати терези? Для цього достатньо лише камери та обробки даних штучним інтелектом. Саме такі технології діють на господарствах української компанії “Барком”, що виготовляє м’ясо продукти під Торговельною маркою “Родинна ковбаска”, повідомляє SEEDS.
На підприємствах виробника також діє система контролю роботи працівників, яка також працює з допомогою штучного інтелекту. Таке обладнання, зокрема, дозволяє підвищити рівень біобезпеки в господарстві.
“Одна з розробок має вигляд годинника, її призначення — покращити дотримання персоналом протоколів біобезпеки господарства. За допомогою сенсорів система може фіксувати переміщення працівників фермою. Крім того, контролює якість проходження санпропускника — кількість і типи рухів та час, який працівник витратив на миття. Система аналізує дані та генерує звіт”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).
Що ж до безконтактного зважування свиней, то технологія працює так: камера, встановлена над загоном, де утримують тварин, робить кілька знімків свиней. Аналіз фото допомагає штучному інтелекту визначити масу тварин. Звичайно така техніка може помилятись, але несуттєво – похибка не перевищує 2 – 3%.
Новітні технології не лише допомагають доглядати за тваринами, а й створювати свинину без свиней. Наразі створенням клітинного тваринного білка займається три китайські компанії. Одна з них, CellX, у вересні для своїх інвесторів провела дегустацію свинини, надрукованої на 3D-принтері на базі м’язових клітин китайської чорної свині.
Читайте також: Китайці друкують штучну свинину на принтері
Засновник CellX Ян Цзілян вважає, що за ціною лабораторно вирощене м’ясо зможе конкурувати з традиційним уже в 2025 році.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!