Без продовження автономних торговельних преференцій виробники України можуть втратити понад 4 мільярди доларів

0 32

Невизначеність щодо продовження автономних торговельних преференцій несе мільярдні ризики для агробізнесу України, пише SEEDS

На цьому наголосив Олег Хоменко, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», під час панельної дискусії «Agrifood. Стратегії виробництва та переробки у відповідь на виклики мінливого світу» у межах 22-ї Міжнародної конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE.

Олег Хоменко висловив занепокоєння щодо невизначеності навколо продовження автономних торговельних преференцій (АТП). Він наголосив, що ця невизначеність становить значні ризики для українського агробізнесу, особливо коли вона залежить від політичних міркувань.

Читайте також: В ЄС зростає попит на заморожену ожину з України

Хоменко зазначив: “Якщо АТП не будуть продовжені, це може коштувати українським виробникам понад 4 мільярди доларів. Альтернативою є реалізація пункту угоди Україна-ЄС, який передбачає довгострокову передбачуваність торгівлі через реформи та гармонізацію законодавства. Українські представники ведуть переговори з ЄС, щоб зміцнити свої позиції, забезпечивши вигідні умови співпраці”.

«Невизначеність у торговельних відносинах між Україною та ЄС є серйозним викликом, але Україна може стати розв’язанням багатьох проблем ЄС, зокрема у сфері продовольчої безпеки та стратегічної автономії. Замість того, щоб розглядати Україну як конкурента чи загрозу для європейських фермерів, варто бачити її як партнера, який може допомогти ЄС», – додає Ольга Трофімцева, керівниця напряму сільськогосподарської та продовольчої безпеки Ukraine Facility Platform.

«Успішна євроінтеграція можлива лише за умови реформ у сфері агро, боротьби з корупцією та відповідності європейським стандартам якості. Водночас відкритим залишається питання субсидій, оскільки ЄС не має коштів для фінансування такої великої аграрної країни, як Україна. Проте головне – це адаптація до нових реалій та використання конкуренції як стимулу до розвитку», – зауважив Цезар Георге, засновник AGRIColumn.



Сутність непорозумінь між польськими й українськими фермерами є не лише економічною, а й політичною та емоційною, особливо в контексті виборів у Польщі. Так вважає Анджей Шурек, невиконавчий директор ІМК, генеральний директор InnerValue, пише Український клуб аграрного бізнесу.

«Польське сільське господарство, у зв’язку з історичними особливостями, має велику кількість малих ферм, які стикаються з проблемами прибутковості через зростання витрат.

Україна конкурує на рівні масштабів виробництва, тоді як у Польщі аграрна сфера сприймається як стиль життя, а не лише бізнес. Польські продовольчі та логістичні компанії, які працюють з українською сировиною, також страждають від блокад і протестів, тому важливо розглядати ситуацію комплексно, а не лише через призму окремих секторів», – додає Анджей Шурек.


14 лютого Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), у партнерстві з Міністерством фінансів Чеської Республіки та у співпраці з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), провели в Празі панельну дискусію «Agrifood. Стратегії виробництва та переробки у відповідь на виклики мінливого світу» у межах 22-ї Міжнародної конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE від УкрАгроКонсалт.

Панельна дискусія була організована як частина проєкту IFC з підвищення стійкості агробізнесу, метою якого є сприяння інвестуванню в приватний сектор в сталі та стійкі харчові екосистеми в Україні та в країнах Центральної та Східної Європи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!