Бджолярі України бідкаються: найгірший сезон за 40 років
Через аномальні погодні умови нинішній рак став одним із найгірших для бджолярів за останні 40 років. Про це розповів Костянтин Козирєв, пасічник із Кропивницького.
“Цього літа нам усім не пощастило з погодою. Пасічники одностайно кажуть, що нинішній сезон — найгірший за останні 40 років. З 12 травня і по 7 липня бджіл треба було підгодовувати, щоб не померли. Доводилося вибирати між виживанням сімей і якісним медом, котрий ніколи у вас не вийде, якщо довго годувати бджіл цукровим сиропом.
Якщо даєте більше 240 грамів на сім’ю, бджола починає відкладати цукор про запас… Медоносна фацелія — і та споживалася бджолами не ради доброго медозбору, а як органічна підтримка, їжа для розвитку. Навіть коли пішов взяток від соняшнику, сім’я приносила за день нектару не 4—7 кілограмів, як зазвичай, а в середньому кіло-півтора”, – каже Костянтин Козирєв.
Після всіх тих “підніжок” від природи пасічники мусять підняти ціну на мед. Бухгалтер за одним із дипломів, Козирєв обрахував собівартість кілограма меду — понад 70 грн. У 2018-му, для порівняння, було 43 грн. Але ні коронавірус, ні неврожайний рік великого ажіотажу на цінний продукт не спричинили.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!