Бджоляри проти застосування важких пестицидів
Вже декілька років поспіль майже в усіх областях України спостерігаються численні випадки масової загибелі бджіл від отруєння пестицидами. Причому, за шкоду, завдану не тільки бджолярам, але і природі, і суспільству в цілому, сільгосппідприємства, які проводить обробіток полів пестицидами без жодного попередження, практично не несуть відповідальності.
Та навіть, якщо при обробці пестицидами, не сталось загибелі бджіл, все одно вони несуть небезпеку, оскільки попадають в рослини. А після збору бджолами нектару, звісно пестициди опиняються в меді. І після цього про яку якість меду і продуктів бджільництва можна казати?
І що найдивніше, так це те, що на державному рівні до якості меду висуваються дуже високі вимоги. В той же час держчиновники не можуть врегулювати питання щодо безпечного застосування агрохімії – добрив і засобів захисту рослин.
Оскільки ніякі вмовляння, прохання і навіть погрози на недобросовісних фермерів не діють, бджолярі вважають, що рішенням проблеми буде повна заборона ввезення і застосування в Україні неонікотиноїдів. З такою ініціативою бджолярі Миколаївської області звернулися до заступника міністра аграрної політики Віктору Шереметі під час проведення Форуму бджолярів «Медо&гонка», який відбувся наприкінці березня поточного року.
SEEDS.org.ua за матеріалами http://agro-yug.com.ua/archives/22892
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!