Авторитетні сомельє України та Угорщини обрали найкращі вина Закарпаття

0 135

У Мукачеві пройшов закритий професійний дегустаційний конкурс “Червене вино 2024”. Загалом на ньому було представлено 86 взірців, пише SEEDS

Конкурсна комісія, яка оцінювала вина, аналогів не мала до цього часу, – це три кращі сомельє з України, два професори з Одеси і два сертифіковані оцінювачі з Угорщини ще один – із Закарпаття.

Результат конкурсу «Червене вино 2024» — це підсумок річної роботи Асоціації та виноробів, переконаний співорганізатор конкурсу та голова „Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття” Олександр Гарновдій, і він надзвичайно позитивний: близько 40 вин отримали нагороди.

«2023 рік був доволі показовий, відрізнявся від всіх інших кількома речами. Нам вдалося разом з FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) взяти участь у грантових програмах. Понад 20 виноробів отримали гранти (10 і 25 тис. доларів). Це дало сильний поштовх для покращення матеріальної бази виноробів. Сьогодні проходить другий тур відбору, де беруть участь вже інші винороби», – каже Олександр Гарновдій.

За його словами, у 2023 році вперше відбувся дегустаційний конкурс «Вина Срібної землі», який ініціювала облдержадміністрація, повідомляє видання Тourinform.

«Він був доволі успішним і став імпульсом для розвитку малого виноробства. У співпраці з FAO ми почали організовувати навчання, цього року планується 12 навчальних турів, один щомісяця, які будуть проводитися або на винарні, або на винограднику», – пояснює голова Асоціації.

«Географічне зазначення «вина Срібної землі» — це є певний феномен, який об’єднує людей навколо ідеї з тим історичними корінням, яке було в Закарпатській області по виноградарству та виноробству, – прокоментував Олександр Коваль, керівник Турінформ Закарпаття, експерт з географічних зазначень.

З іншого боку — це об’єднання забезпечує певні інструменти і можливості, які надає ЄС і FAO у підтримці розвитку виноробства. Адже кожен винороб вже інвестував свій час, досвід, майно у свою справу».

Читайте також: Експорт української цибулі до країн ЄС стає вигідним

За словами Олександра Коваля, проведення дегустаційного конкурсу  – це про довіру, чесність, відкритість, рівність перед результатами. «І про довіру споживачів, адже кожен розуміє, що це певна увагу, виклик, новий формат позиціонування, – каже Олександр Коваль. – Конкурси — новий формат для майбутнього ринку. На сьогодні на Закарпатті 10 приватних виноробів мають ліцензії, такого не було ще років 5 тому», – зазначив експерт.

Цього року ще 10 приватних виноробів планують отримати ліцензії. Загалом на Закарпатті близько 40 виноробів, продукт праці яких є якісним і може скласти конкуренцію визнаним винам.



Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 12:00 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!