Автоматизація агровиробництва – процес неминучий, але без людини він неможливий

0 1 147

Щоб бути конкурентоспроможними, фермерам України потрібно змінюватися: зменшувати собівартість рослин, при цьому збільшувати їх якість. Без контролю і автоматизації процесів це в принципі неможливо, пише SEEDS.

Про це говорив Володимир Козерівський, директор компанії Smartep під час онлайн-мітапу «Навіщо фермеру мозок?», організованого Aggeek.

«Зараз ми автоматизуємо практично всі процеси – від посадки насінини, до збору врожаю. Це системи поливу, автоматичні системи внесення добрив, управління мікрокліматом, системи управління всією фермою…

Наші клієнти це, перш за все, фермери, ягідники, тепличні підприємства, вертикальні ферми, грибні господарства, равлиководи. Є серед наших клієнтів і садівники, які займаються вирощуванням яблук.

В деяких місцях у нас стоїть система зрошення, в інших – вузол підготовки маточних розчинів для оприскувачів. На основних фермах – це повністю система автоматизації, яка крім управління поливом, контролює ще і подачу вуглекислого газу, клімат-контроль, температура, вологість, плюс всі технологічні процеси. Постійний моніторинг і контроль», – каже Володимир Козерівський.



«Рослина росте постійно. В закритому ґрунті процеси проходять швидше. Там потрібен постійний моніторинг. Маючи там систему автоматизації, можна вже розбиратися з тими проблемами, які можуть виникати. Або працювати на випередження. Якщо датчики зафіксували занадто низьку температуру, то ми розуміємо, що можливий розвиток якихось хвороб, або інше.

Система автоматизації дає можливість не тільки управляти процесами, але й дає можливість знати про всі процеси, які відбуваються протягом кожної доби всього сезону», – додає експерт.

«Якщо брати розвинені країни, там рослини вже давно ростуть тільки під контролем. Там без автоматики не обходиться жоден фермер. Якщо брати Україну, у нас ринок тільки розвивається. Розвивається активно.

Ми беремо участь у різних виставках протягом семи років. За цей час вже відчувається різниця у зверненнях клієнтів. Спочатку зверталися клієнти, котрі навіть не знали про технології гідропоніки, аеропоніки, які зараз популярні і дуже ефективні. Через рік–два, питання, з якими до нас підходять на виставках, вже зовсім інші. Фермери вже знають про нові технології: десь бачили чи чули. Вони вже усвідомлюють, що їм потрібна автоматизація.

Щоб бути конкурентоспроможним потрібно змінюватися: зменшувати собівартість рослин, при цьому збільшувати їх якість. Без контролю це в принципі неможливо.

Якщо говорити про автоматизацію, то це часткові чи повні процеси, але від людини повністю позбавитись дуже важко. Якою б не була автоматизація, людська праця все одно необхідна», – переконаний Володимир Козерівський.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!