Амарантово-грибні корми для тварин – вже не фантастика

0 327

Унікальна культура амарант, яку заходилися останнім часом доволі активно вирощувати на території України, має не тільки багато корисних властивостей, а й не менше корисних застосувань, пише SEEDS.

З амарантового насіння роблять олію, амарантове борошно – невід’ємна складова здорового харчування. Не менш поживна, але вже для тварин, зелена маса амаранту. В амарантових хащах на полях України вже давно вільно пасуться кури, з амарантового листя роблять чаї та косметичні засоби.

Здавалося б годі й шукати нового застосування цій дивовижній культурі. Однак таке знайшлося. Відходи очистки амаранту можна використовувати як субстрат для вирощування грибів, і не тільки як середовище для їх росту. Про це розповів директора Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда.

“Нещодавно натрапив на цікаву інформацію: вчені розробили технологію синтезу білка з насіння амаранту і грибного міцелію для збагачення кормів тварин. За допомогою методів біотехнології і генної інженерії вони впровадили в штам гриба елемент ДНК амаранту, що містить запасний білок, і створили більш ефективну технологію отримання протеїну. Розробка була запатентована”, – розповів Олександр Дуда.

“Амарант унікальний тим, що є найбільш близьким до теоретично розрахованого ідеального білка, а грибний міцелій має здатність швидко рости, невибагливий до умов і добре засвоюється організмом тварин.

Вчені вирішили об’єднати ці цінні функціональні властивості. У штам міцеліальні гриба вони вбудували плазмиду (різновид молекул ДНК), що включає ген амаранту, і перетворили грибну культуру в своєрідний “інкубатор” для цілеспрямованого отримання кормового білка А1 насіння амаранту”, – додає Олександр Дуда.

За його словами в Україні навіть без новітніх розробок вчених амарант в якості кормів для тварин незаслужено ігнорують як дрібні, так і великі вітчизняні аграрії.

“Адже саме амарант здатен забезпечити каскадне рентабельне виробництво, де продукти або відходи одного циклу є сировиною для наступного. До прикладу відходи очистки амаранту (частини стебла, листя, волоті, бур’яни) можуть використовуватися для багатьох потреб тваринництва – в концкормах та у якості підстилки для худоби.

Органічні амарантові поля стануть складовою безпечного бджільництва”, – додав Олександр Дуда.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!