Аквакультурний бізнес. Вигідна ніша для розвитку в Україні

0 557

Любомир Гайдамака багато років займається проектуванням рибних ферм. Опираючись на свій досвід, він розповів, що на сьогоднішній день в Україні практично відсутня конкуренція в сфері вирощування риби. Як досягти успіху на ринку, який тільки формується в нашій країні читайте на SEEDS.  

Років 15 тому він продав IT-бізнес, квартиру в центрі Києва і переїхав жити в село.

“Я відчуваю себе щасливим, відчуваю, що я живу, бачу як ростуть діти, як розвивається село, в якому я живу, бачу результати своєї праці”, – розповідає Любомир.

За його словами, ринок вирощування риби в Україні поки знаходиться на етапі формування. Аквакультурний бізнес – один з найбільш рентабельних. Перший прибуток можна отримати вже через півроку, оскільки риба росте 5-6 місяців.

Сам по собі кларієвий сом давно є популярним бізнесом в Європі. На сьогоднішний день обсяг офіційного ринку кларієвого сома в Україні становить близько 400 тонн, при цьому 300 тонн – це власне виробництво, а 100 тонн – це імпорт”, – розповідає аналітик Андрій Мокряк.

Кларієвий сом – риба номер один для тих, хто вирішив спробувати себе в рибництві. Вона – одна з найлегших у вирощуванні, тому що дозволяє робити високу щільність посадки: 300-350 кг на м3″, – говорить наш герой.

Любомир Гайдамака зазначає, що ця риба теплолюбна. Якщо вона буде жити в недостатньо теплій воді, то просто загине. Навіть коли температура опускається нижче +20 градусів, сом не їсть, гальмуються процеси його життєдіяльності. Тому в Україні соми можуть жити тільки в штучних умовах.

М’ясо цієї рибки я б рекомендувала вводити в раціон. У неї найменше виражений запах риби, а також хороший склад по кальцію, фосфору. Тому рекомендується їсти більше риби, щоб краще розвивалися кістки, мозкова тканина, щоб ми краще, швидше думали”, – ділиться експертною думкою дієтолог Юлія Сурай.

Україна має величезний потенціал у цьому напрямку. У нас є все, щоб ця галузь розвивалася, у нас є величезний ринок в Європі, є розумні люди, інженери, є кормова база, зерно”, – підсумував Любомир Гайдамака.

SEEDS за матеріалами UATV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!