Агрохолдинги та інвестори дедалі частіше замислюються над інвестиціями не у сировинні бізнеси, а у переробку

0 1 185

Український агріфуд поступово рухається у бік нового світового тренду: “From field to fork” – від поля до виделки. Агрохолдинги та інвестори у агробізнес дедалі частіше замислюються над інвестиціями не у сировинні бізнеси, а у переробку або шукають прибуткові ніші у виробництві овочів та фруктів, ягід та горіхів.

Таку думку висловила міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва у своєму виступі під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі» в Києві, що відбулася 16 лютого та була організована агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Київського Міжнародного Контрактового Ярмарку.

Під час професійної дискусії щодо питань, де в агробізнесі шукати прибутків, координатор ФАО зі зв’язків з донорами та урядом в Україні Михайло Малков,  директор департаменту корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак, міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва, заступниця голови правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній за напрямком  AgriFood Tech Інна Мєтєлєва, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України (2019 р.) Ольга Трофімцева обговорювали технології, що допомагають збільшувати прибутки у агросекторі, мінімізувати фінансові ризики і знаходити перспективні ніші.



Катерина Звєрєва наголосила, що 2021 рік рішенням Генасамблеї ООН оголошено Роком овочів та фруктів.

«Це підказує агробізнесу, по-перше, де можуть бути гроші, по-друге, де є споживач, а також те, які споживчі настрої рухають цей світ вперед. Багато ягід, овочів та фруктів наразі перейшли в категорію «суперфудів» завдяки своїм корисним властивостям.

І те, що поточний рік оголошений ООН роком овочів та фруктів не є випадковістю. Це приверне увагу як споживачів, так і усіх, хто працює в аграрній екосистемі до процесу підвищення обізнаності людей про важливість фруктів і овочів в раціоні харчування», – повідомила Катерина Звєрєва.

Вона також зазначила, що фахівці, які працюють в проєктах із впровадження рішень для плодоовочевого бізнесу, що реалізує ФАО ООН в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, багато спілкуються з фермерами, трейдерами та виробниками. І спираючись на дані аналітики, проведеної фахівцями Міжнародного інформаційно-аналітичного проєкту EastFruit, сьогодні можна побачити, зокрема, зростання площ під ягідними культурами в Україні.



Також, за словами Катерини Звєрєвої, у 2020 році світова торгівля ягодами зросла майже на 20% – люди турбуються про своє здоров’я.

«Сьогодні багато інвесторів з інших галузей економіки, зокрема будівельного та банківського секторів, приходять в агробізнес із впевненістю заробити гроші у цьому бізнесі. Здебільшого це стосується саме плодоовочевого сегменту і продукції з високою доданою вартістю.

Про це свідчить, хоча б приклад лохини: площі під цією ягодою в Україні стрімко розширюються і нові інвестори виявляють зацікавленість у закладці нових плантацій лохини в Україні. По-перше тому, що у 2020 році рівень цін на цю ягоду на внутрішньому ринку був досить високим. По-друге, ця ягода набула популярності у всьому світі і протягом 2020 року торгівля цією ягодою у всьому світі швидко зростала.

Зокрема світова торгівля лохиною в ​​2020 році за даними аналітиків EastFruit виросла не менше ніж на 16-18% і перевищила $ 4,5 млрд. А це означає, що обсяг світової торгівлі свіжою лохиною вже мінімум на $ 1,2 млрд перевищує обсяг світової торгівлі свіжою суницею садовою” – зазначила Міжнародний консультант ФАО.



Також під час дискусії окремо торкнулися питання аграрного маркетингу плодоовочевої продукції. За словами Катерини Звєрєвої, у аграрному бізнесі не менш важливе стратегічне мислення ніж у будь-якому іншому.

“У сучасних умовах «посіяти, виростити і зібрати врожай» – це ще не все. Треба знати, куди його продати і по якій ціні. Потрібен аграрний маркетинг. Знати і прогнозувати споживчу поведінку і розуміти свого клієнта, його цінності”.

“From field to fork” – сучасний  підхід від поля до виделки. Український агріфуд поступово рухається ближче до виделки. Агрохолдинги та інвестори у агробізнес дедалі частіше замислюються над інвестиціями не у сировинні бізнеси, а у переробку або шукають прибуткові ніші у виробництві овочів та фруктів, ягід та горіхів.

Свіжий ринок плодоовочевої продукції, ягоди, гриби, продукція закритого ґрунту, зелень – це продукція з високою доданою вартістю. У мережах супермаркетів із привабливим плодоовочевим відділом виручка на 40% вища за супермаркети зі слабшим плодоовочевим відділом, який має менший вибір та низьку якість фруктів та овочів.

Такі тенденції фахівці нашого проєкту спостерігають в Україні, Узбекистані, Таджикістані, Білорусі, Грузії, Молдові», – повідомила Катерина Звєрєва, додавши, що плодоовочевий відділ супермаркету – це його обличчя і репутація, а також своєрідний якір для заможних покупців.



«Свіжі продукти мають бути безпечними та якісними. Саме тому ми з аналітиками проєкту EastFruit проводимо цінові моніторинги, а також аудити плодоовочевих відділів супермаркетів у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу. Також створили міжнародну торгову групу EastFruit – Trade Platform, яка на сьогодні є найбільшим торговим майданчиком для овочів, картоплі, ягід, фруктів, зелені і продуктів переробки.

На сьогоднішній день в групі в Telegram,  вже налічується понад 14 тисяч учасників з різних країн світу, і вона повністю інтегрована в плодоовочевий портал EastFruit, що робить просування через неї успішнішим, ніж через інші платформи. Платформа була створена на численні прохання виробників і трейдерів», – зазначила Катерина Звєрєва.

Міжнародний консультант ФАО також додала, що незважаючи на пандемію коронавірусу, зниження доходів населення у 2020 році та ускладнення логістики, торгівля плодоовочевою продукцію категорій «суперфуд» в 2020 році процвітала. «Люди турбуються про здоров’я і імунітет, і це є однією з головних причин різкого зростання споживання ягід і корисних овочів та фруктів»,- зазначила Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Agri-gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!