Які кредити частіше беруть українські аграрії

0 2 325

Банківське кредитування агросектору в Україні набирає обертів. Свої послуги пропонують і вітчизняні банки, і ті, які мають іноземний капітал. Де вигідніше, і які є переваги – SEEDS розповів директор з питань аналізу та програм розвитку агробізнесу “БАНКУ АЛЬЯНС” Костянтин Моісеєнко.


– Чи може вітчизняний банк стати гідним конкурентом банкам з іноземним капіталом – в них чимало різних програм кредитування, і особливо для українських агропідприємств.

– Так в них є певні відмінності. Коли ми виходили на ринок агрокредитування ми вивчали їхні програми та процеси. Ми консультувалися з цього приводу в International Financial Corporation, і з’ясували, як спростити процедури, що використовуються зараз у більшості банків.

Наразі за обсягами кредитування ми поки що не можемо конкурувати з цими банками. Щодо питання ціни кредитування, то “БАНК АЛЬЯНС” може запропонувати привабливі ставки, особливо це стосується кредитування за партнерськими програмами на придбання мінеральних добрив вітчизняного виробництва (КАС, селітра, аміак тощо)

Конкурентними перевагами “БАНКУ АЛЬЯНС” є оптимізовані процедури прийняття рішень. У нас рішення приймаються набагато швидше.

Більшість банківських установ зазвичай більш консервативні, в них рішення на кредитування суб’єкта господарювання в сільському господарстві може прийматися 2 і більше тижнів. І це тільки прийняття рішення. А самі гроші позичальник отримає набагато пізніше.

Ми зводимо процедуру прийняття рішення і видачі коштів до одного тижня. Якщо це простий кредиті на зрозумілі цілі.

Якщо це пов’язане з модернізацією виробництва, чи закриттям зобов’язань за раніше отриманими товарними кредитами, чи ще що-небудь, то це відтерміновує прийняття рішення, оскільки матеріали вивчаються досить скрупульозно.

Але якщо це обігові кошти для поточної діяльності. Наприклад, здійснити посівну, закупити дизельне паливо, чи купити у нашого партнера мінеральне добриво, тоді рішення приймається досить швидко.

В цьому наразі наша перевага.

За певними партнерськими програмами ми можемо оформити кредит навіть за 3 дні.

– Чи може майбутній врожай стати заставою для отримання  кредиту в вашому банку?

– Ми майбутній врожай оформлюємо як фінансову аграрну розписку, оформлення якої для позичальника буде коштувати дорожче, ніж звичайний договір забезпечення, однак саме вона гарантує і позичальнику і банку певні умови виконання зобов’язань.

Для позичальника – це дисципліна і просте розуміння, що саме і при якому обсязі на яких полях він віддав у забезпечення. Не просто ефемерний врожай.

Для банку фінансова аграрна розписка – розуміння в процедурі та контроль. Є реєстр аграрних розписок, за ним нотаріус перевіряє, чи є обтяження за цими полями в якихось інших кредиторах і таке інше.

Фінансова аграрна розписка – вона більш проста і має більш прозору процедуру вартості та обсягу самого забезпечення.

В нас є такі програми. Навіть у валюті.

– Які кредити частіше беруть українські аграрії: у валюті, чи в гривні? 

– Більше в гривні. Валюта – це для тих аграріїв, які мають можливість продавати свій врожай за кордон. Якщо в них є зовнішні торгівельні контракти на експорт. Або, якщо в них є від крупних трейдерів в Україні ціна по форварду, яка в нас зафіксована. Тоді ми орієнтуємось на валюту.

Детальну інформацію про кредитування аграріїв Ви можете дізнатися заповнивши заявку на сайті банку для подальшого зв’язку з Вами співробітника банку, який відповість на всі Ваші запитання.

Крім того, зателефонувавши за номером 0 800 60 22 22 про вищезазначену кредитну програму Вам розповість менеджер “БАНКУ АЛЬЯНС”.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!