Аграрні розписки: чи стане земля після відкриття ринку «заручницею» кредитів

0 962

Напередодні відкриття ринку землі агровиробників України турбує чимало питань. Одне з головних – залучення додаткового фінансування, пише SEEDS.

Однак є ще один аспект, котрий хвилює велику кількість учасників ринку після відкриття ринку землі – аграрні розписки, чи буде цей актив агровиробників належно захищений. Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький.

«Напередодні відкриття ринку землі агровиробники досліджують будь-які можливості залучення додаткового фінансування. Протягом кількох наступних років підприємства ставитимуть на меті бодай частково викупити цей основний виробничий актив, щоб забезпечити сталий розвиток підприємства у довгостроковому періоді.

Звичайно, вже зараз розробляються програми підтримки, ми також очікуємо, що фінансові установи будуть активно долучені до процесу. Однак слід розуміти, що паралельно агровиробники будуть так само потребувати фінансування поточної діяльності.

Аграрні розписки, за умови модернізації в рамках законодавчих змін, дозволять забезпечити підвищені потреби у поповнені робочого капіталу та підтримати стабільну роботу підприємства», – пише Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook.



«Однак є ще один аспект, котрий хвилює велику кількість учасників ринку після відкриття ринку землі, чи буде цей актив агровиробників належно захищений? В рамках аграрних розписок агровиробник залучає фінансування під заставу майбутнього врожаю з конкретних земельних ділянок, які прописані в умовах аграрної розписки.

Саме майбутня сільгосппродукція є заставою за аграрною розпискою, а не земля сільгоспвиробника. І в разі, якщо боржник не виконує свого зобов’язання та кредитор ініціює примусове виконання, стягнення відбуватиметься на майбутній врожай чи вироблену сільгосппродукцію», – додає посадовець.

«Такий підхід, в цілому, збережеться і в рамках запропонованого законодавства. Разом з тим, оскільки майбутній врожай – рухоме майно,

в рамках нового закону було запропоновано у разі відсутності застави за аграрною розпискою дати можливість кредиторам стягнення на інші активи боржника за винятком землі.

Інші активи боржника дозволять кредитору отримати відшкодування вартості наданої позики у разі, якщо застава за аграрною розпискою (сільгосппродукція) не може бути знайдена.

Передбачається, що це дозволить кредиторам знизити кредитні ризики, а отже – надавати більше захищеного фінансування виробникам на вигідніших умовах. Водночас, механізм захищає землю агровиробників, оскільки навіть у разі невиконання зобов’язання агровиробником, забороняється накладати стягнення на землю», – додає Тарас Висоцький.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!