Аграріям України готують нові земельні податки, чи осилять цей тягар дрібні фермери

0 4 181

Незабаром в Раді розглядатимуть чергове земельне питання, яке має реальний шанс перетворитися на новий гучний скандал. Йдеться про законопроект №3131, який пропонує ввести мінімальну податкову виплату з кожного гектара землі сільгосппризначення. Розмір виплати пропонують встановити у межах 5% від нормативної вартості землі, а це приблизно 1400-1500 грн/га.

Народні обранці кажуть, що влада не доотримує надходжень до бюджету, позаяк власники земельних ділянок чи паїв не декларують доходи, отримані від використання своєї землі. Однак, чи сприятиме прийняття такого закону детінізації аграрної справи, чи спонукатиме дрібних аграріїв продавати землю, аби не платити податки – журналісти SEEDS вирішили дізнатися у провідних фахівців.

“Вже майже 30 років влада своєю неадекватною політикою знищує економіку України. Понад 13 мільйонів українців втратили роботу та змушені перебиватися тимчасовими заробітками чи жити за рахунок обробки своєї землі. Проте, влада вирішила добратися й до них та вивернути їх кишені.

Звісно, легше вибити податки із пересічних громадян ніж олігархів. Останні не лише не сплачують податки, а, навпаки, держава доплачує їм через повернення ПДВ та дотації.

Власне законопроект 3131 і спрямований на те щоб щороку додатково стягувати із селян 15-20 мільярдів гривень. Для окремих селянських господарств додаткове оподаткування становитиме 5-6 тисяч гривень. У багатьох селян цих грошей просто немає”, – вважає кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

“Цей закон сприятиме детінізації аграрного сектору. Разом з тим він погіршить і без того тяжке становище селян. Закон змушуватиме селян продавати землю. Оскільки сума податків є значною для домогосподарств, багатьом просто буде невигідно обробляти землю, або здавати її в оренду.

Замість того, щоб підтримувати фермерські та селянські господарства, влада взяла курс на знищення сіл та передачу селянських земель крупним агрохолдингам”, – додає економіст.



Натомість заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук хотів би підкреслити важливість прийняття даного законопроекту.

“Тіньовий обробіток землі породжує нерівні умови конкуренції між “тіньовиками” та легальними агровиробниками. Тому дане питання стоїть сьогодні надзвичайно гостро.

Це призводить до розквіту корупції, втрат надходжень податків до бюджетів всіх рівнів, а також подальшого зростання частки землі, що знаходиться в тіньовій обробці, що досягла в 2018 році приблизно 40% всіх с/г земель”, – додає фахівець.

“Більше того: малі фермери, які працюють легально, опинились сьогодні в особливо скрутному становищі. Адже, на відміну від холдингів, вони не можуть компенсувати нерівність в податковому навантаженні з “тіньовиками” за рахунок економії на ефекті масштабу.

Збереження такої ситуації веде до повного знищення малих фермерів, які є сумлінними платниками податків та ведуть своє господарство легально”, – додає заступник голови ВАР, Денис Марчук.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!