Аграріїв закликають долучатися до наповнення «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України»

0 418

В Україні репрезентували «Інтерактивну мапу руйнувань агросектору». Захід відбувся в Херсонській військовій адміністрації. Розробники проєкту – Всеукраїнська Аграрна Рада та проект «Вкурсі Агро» за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), пише SEEDS.

Інформація про це з’явилася на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що сьогодні аграрії стикаються з великою кількістю викликів – крім війни, на них тиснуть низькі ціни на зерно, складні погодні умови, невизначеність щодо завтрашнього дня.

«Одним із факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Я вдячний ВАР, USAID Агро за конструктивні проекти. Завдяки мапі руйнувань, фіксації усіх завданих збитків ми зможемо в подальшому формувати вимоги до їх відшкодування», – наголосив він.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), зазначив, що прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни становлять більше ніж $6 млрд, а загальні втрати – понад $ 30 млрд. До війни торгівля с/г продукцією приносила Україні понад $ 22 млрд, що становило 41% всього експорту.

Заступник голови ВАР Дмитро Кохан розповів, що вся команда разом із юридичними організаціями розробили методичні рекомендації: йдеться про певний перелік дій, які потрібно зробити аграріям, щоб задокументувати злочини, скоєні на підприємстві.

За його словами, до наповнення «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України» можуть долучитися усі охочі.

«Нам важливо, щоб це побачив увесь світ, в тому числі міжнародні організації, які приймають політичні рішення щодо підтримки України. Також важливо, щоб до цієї інформації мали доступ інвестиційні та приватні фонди, які можуть знайти на цьому порталі потенційні проекти та співпрацювати із постраждалими підприємствами», – зазначив Дмитро Кохан.

Наразі на мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 територіальних громадах. Переважна більшість з них стосується пошкоджених земельних ділянок.

Читайте також: Представники ФАО ООН розповіли про допомогу українцям, постраждалим від війни

У рамках проєкту діє консультаційна безоплатна лінія для всіх підприємств, які постраждали. Зателефонувавши за номером телефону +38 067 46 42 305 (вказаний на сайті інтерактивної мапи: https://www.agrirecovery.com.ua), можна отримати допомогу на будь-якому етапі документування злочину.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!