Минулого року Україна імпортувала горіхів на $28 млн

0 436

Волоський горіх є головним експортним продуктом України в категорії фруктів, ягід і горіхів, приносячи країні мільйони доларів експортної виручки. Однак імпорт горіхів також стрімко зростає.

Аналітики проаналізували структуру і динаміку імпорту окремих видів горіхів в Україні.

У 2018 році імпорт всіх горіхів в Україну збільшився на 35% і досяг $ 28 млн. доларів США. Таким чином українці витратили за рік на $ 7,4 млн. доларів США більше на імпортні горіхи, ніж в 2017 році. За два роки імпорт збільшився в півтора рази або на $ 9,6 млн. доларів США.

Основні витрати українські імпортери горіха несуть на закупівлю мигдалю, на який припадає близько 40% всього імпорту горіхів в країну. Мигдаль широко використовується в українській кондитерській промисловості і реекспортується разом з кондитерськими виробами в різні країни світу. При цьому в Україні мигдаль практично не вирощується. За останній рік імпорт мигдалю в країну зріс на 58%.

Близько 93% всього мигдалю ввозиться в Україну з США. Саме США є світовим лідером як по виробництву, так і з експорту цього горіха. При цьому США ж є і лідером за якістю мигдалю, тому тільки американський мигдаль використовується при виробництві кондитерських виробів. В останні роки мигдаль в Україні почав ввозитися також з Узбекистану, однак обсяги такого імпорту поки що невеликі.

Ще більш стрімко зростає імпорт в Україну бразильського горіха кешью. За рік обсяг імпорту зріс на 71% – до $ 5,6 млн. доларів США. Завдяки цьому, кешью потіснив фундук з другого місця в рейтингу імпортних горіхів України. Імпорт фундука в 2018 році виріс на 10% і склав $ 5,2 млн. доларів США. До речі, фермери в Україні останнім часом активно цікавляться закладкою плантацій фундука, однак багато експертів скептично ставляться до перспектив дозрівання цього горіха в кліматичних умовах України, вважаючи, що якісну продукцію отримати буде вкрай складно.

До речі, хоч кешью і називають «бразильським горіхом», але ввозиться він, переважно, з В’єтнаму, на який припадає 96% поставок кешью в Україні. А ось лідером з постачання в Україну фундука залишається Туреччина, з якою намагається змагатися Грузія. Ці дві країни фактично постачають весь фундук імпортований Україною.

На 80% в 2018 році виріс імпорт фісташки, яка була четвертою в рейтингу імпорту горіхів в Україні. Загальні витрати на імпорт фісташок в Україну в 2018 році склали $ 1,2 млн. доларів. Не дивлячись на швидке зростання – це дуже скромний показник, що обумовлено високою вартістю фісташок по відношенню до інших видів горіхів.

Решта горіхів імпортуються в порівняно невеликих обсягах, але їх імпорт теж росте. Варто відзначити, що навіть настільки екзотичний горіх як макадамія, який ще три роки тому був абсолютно невідомий в Україні, почав набувати популярності. У 2017 році було ввезено перші партії макадамії, а вже в 2018 році імпорт цих горіхів виріс майже в чотири з половиною рази.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!