Успішний досвід створення кооперативу і розвитку аграрного бізнесу

0 513

Створення кооперативів — це можливість виробникам реалізовувати свою продукцію на більші ринки і отримувати більші прибутки. У с. Лоцкине Миколаївської області кооператив “Мальва” існує більше 2 років. З часом учасники кооперативу розширили спектр виробництва і планують розвиватися надалі. Про перші кроки та плани на майбутнє сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Мальва” розповіла голова кооперативу Любов Ходаріна. Детальніше читайте на SEEDS.  

«21 листопада 2016 року наш кооператив був зареєстрований. Активно в роботу ми включалися практично два місяці – входили в курс, ознайомлювалися зі своїми обов’язками, почавши розуміти, що ми можемо зробити в цьому направленні. І, чесно кажучи, на сьогоднішній день ми ще досі вчимося і все більше розуміємо свої можливості», – розповідає Любов Ходаріна.

Кооператив був заснований на одній сімейній фермі, яка займалася молочарством. Зараз до складу кооперативу входять три такі ферми, що спеціалізуються на заготівлі молока: дві діючі, а третя в процесі добудови та поповнення поголів’я.

«Будують ферму господарі за свій рахунок. Але кооператив співпрацює з організаціями, які надають допомогу у придбанні устаткування, яким можна обладнати сімейні ферми. Тобто, це механічна дойка, освітлення, спеціальні коврики, клімат-контроль, автопоїння та інше. Так, перша ферма в процесі роботи з МБФ «Добробут громад» отримала обладнання на 240 тис грн», – зазначила голова кооперативу.

На даний час дві ферми укомплектовані повністю поголів’ям, і готуються до відкриття других корпусів.

«На першій фермі у нас 20 голів, і зараз потихеньку доповнюємо другий корпус. Там вже є 4 голови дійного стада. І навесні, сподіваємось, запустимо ще один корпус ремонтного стада на 10 голів, щоб взагалі у нас було 40 голів: 30 основного дійного стада та 10 ремонтного. Друга сімейна ферма на сьогоднішній день має 24 голів дійного стада, 10 – ремонтного та виробника– бика. Також на ній запускаємо другий корпус», – ділиться успіхами Любов Ходаріна.

Окрім цього, при сімейних фермах планується установка танків-охолоджувачів, в яких буде утримуватись молоко задля покращення якості молока. Саме молоко кооператив здає до молочного концерну «Лакталіс».

Ще одним вектором роботи кооперативу є обробіток землі. Так, у СОК є відповідна техніка, за допомогою якої обробляється земля членів кооперативу.

«У нас була така можливість роботи з координатором Анною Білявською. Ми написали два проекти, завдяки яким отримали 4 одиниці техніки, а саме: зернова сівалка для посіву зерна і сіна, сівалка для посіву соняшника і кукурудзи для силосу, міжрядний культиватор для кукурудзи та соняшнику, кормозбиральний комбайн, який дає нам змогу заготовлювати самим сіно, підвозити зелену масу і силос. Саме ця техніка працює, допомагає обробляти землі і здешевлює обробіток землі людям, тим, які є членами кооперативу», – розповіла голова СОК “Мальва”.

Новим направленням кооперативу стало ягідництво, а саме вирощування малини.

«Це новий напрямок для нас, який ми на сьогоднішній день пробуємо. При створенні групи, яка буде займатися ягодами, було бажаючих 4 сім’ї, але з успішними результатами поки що є дві сім’ї. Але всі ці люди є членами нашого кооперативу», – наголосила Ходаріна.

Вона зазначила, що перед тим, як садити ягоду, задача кооперативу була в тому, щоб зробити спільну партію якісної ягоди, яка б була вирощена в однакових умовах та за однієї технологією.

Та це тільки перші результати кооперативу, адже робити все і одразу з нуля дуже важко, і для цього треба неабиякі ресурси. Та маленькими, але впевненими кроками, кооператив розбудовується і ставить перед собою нові цілі.

«Збільшити кількість сімейних ферм, завдяки чому збільшити об’єми молока, і, звичайно, покращувати стан кооперативу. Ще найперше і найголовніше, що ми хочемо, це придбати новий трактор. У нас є трактори, але вони не в найкращому стані, вже своє відробили. Та будемо залучати сім’ї, які хочуть посадити ту саму ягоду – малину. Також ще хочемо спробувати вирощувати смородину», – поділилась планами на майбутнє Любов Ходаріна.

Вона також додала, що деякі люди виявили бажання стати членами кооперативу та займатись горіхом, тим самим розширити спектр роботи СОКу. Але це також поки плани на майбутнє.

SEEDS  за матеріалами  АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!