В Україні розробили стратегію розвитку AgroTech

0 62

В Україні представили стратегію розвитку AgroTech — сектор Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року (WINWIN). Секторальна стратегія AgroTech — це аналіз сектору та можливостей разом із баченням потенційного розвитку напряму, який допоможе цифровізувати, автоматизувати й підвищити ефективність сільського господарства та харчової промисловості, пише SEEDS

Стратегія пропонує розглянути можливість упровадження цифрових рішень, штучного інтелекту, Інтернету речей та роботизованих систем для оптимізації виробництва й ресурсів, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

«Україна має значний потенціал у сфері AgroTech завдяки унікальному поєднанню аграрних ресурсів і передових технологій. Використання штучного інтелекту, Інтернету речей та автономних систем дасть змогу значно підвищити ефективність агросектору. Наша мета — створити умови для масштабування інновацій та залучення інвестицій у цей стратегічно важливий напрям», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.

AgroTech — це перспективний напрям, який допоможе Україні інтегрувати технологічні рішення в стратегічно важливі сектори економіки: сільське господарство, харчову промисловість, біоенергетику та логістику.

Читайте також: Протягом найближчих років попит на картоплю в Україні буде перевищувати пропозицію

Деякі ключові можливості, які надає AgroTech:

  • Зміцнення позицій на глобальному ринку: розвиток технологій дасть змогу перейти від експорту сировини до виробництва інноваційної продукції з високою цінністю.
  • Подолання дефіциту кадрів: автоматизація та роботизація компенсують нестачу людських ресурсів і забезпечать стабільність виробництва.
  • Відновлення земель: дрони для моніторингу та роботизовані системи сприятимуть розмінуванню й підвищенню продуктивності сільськогосподарських земель.
  • Стійкість до змін клімату: використання сучасних технологій та цифрове управління водними ресурсами дасть змогу зменшити вплив клімату й підвищити врожайність.
  • Модернізація тваринництва: використання AgroTech-технологій для виробництва рослинної альтернативи м’ясної продукції.

«70% українського AgriTech орієнтоване на зовнішні ринки. Це створює величезні можливості для міжнародної співпраці й дає змогу агротехнологічним компаніям з України пропонувати свої рішення на глобальному рівні. А в Україні інноваційні рішення, які аграрному сектору України надає ІТ-індустрія, уже підвищують її конкурентоздатність. Тому створення стратегії розвитку AgroTech в Україні — це комплексне посилення позицій ІТ-індустрії на внутрішньому й зовнішньому ринках», — зазначила Марія Шевчук, виконавча директорка Асоціації IT Ukraine.

Щоб реалізувати ці можливості, важливо запустити низку інноваційних проєктів, які допоможуть протестувати нові технології на практиці та інтегрувати їх у реальний сектор економіки.



Серед потенційних пілотних проєктів:

  • WINWIN AgroTech Centre of Excellence — упровадження передових технологій, підтримка стартапів та наукових досліджень для модернізації аграрного й продовольчого секторів, залучення інвестицій та партнерств
  • Розбудова AgroTech-парків — тестові зони для випробувань нової агротехніки та технологій, що сприятимуть масштабуванню успішних рішень через співпрацю розробників і фермерів.
  • Глибока переробка агросировини — розвиток внутрішнього ринку збуту, стабілізація цін і залучення інвестицій.

Детальніше ознайомлюйтеся із секторальною стратегією AgroTech на офіційному лендингу WINWIN. Секторальні стратегії публікують щотижня.


Секторальну стратегію розвитку AgroTech розробила експертна група при Міністерстві цифрової трансформації України в співпраці Асоціації IT Ukraine за підтримки Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!