Конференція «Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси» стала теплим подихом АгроВесни
В середу, 12 лютого, в рамках виставки «АгроВесна» в Києві відбулась V ювілейна конференція «Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси», організована агромедіа-агенцією Sapienza.media за підтримки Української Плодоовочевої Асоціації – УПОА , Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, та освітньої платформи AgriAcademy, пише SEEDS.
Конференція стала майданчиком для обговорення новітніх підходів до підвищення прибутковості агробізнесу, фінансових стратегій, інноваційних технологій та можливостей професійного розвитку.
На конференцію зареєструвалося понад 170 учасників агробізнесу, з самого ранку і до вечора конференц-зала була повною. Говорили про професійну освіту для агробізнесу, експортні шляхи, інвестиції, новітні технології та освіту – все, що допомагає українським аграріям бути конкурентними на світовому ринку.
Про аграрний експорт в умовах війни, виклики, загрози та можливості для українських експортерів розказав Віталій Кольченко – експерт з морської логістики, власник ТОВ NAVIMAR та ТОВ «Панормос Інспекшен Україна», галузевий лідер ГО Світ.UA.
Він зазначив, що за підрахунком KSE Institute сільське господарство України зазнало мільярдних збитків та втрат внаслідок війни. Українська аграрна галузь досі переживає значні труднощі через обстріли та воєнні дії.
«Сьогодні нестабільність – головний виклик для агробізнесу, а втрата ключових спеціалістів на підприємствах призводить до ще більшого зниження продуктивності», – наголосив Віталій Кольченко.
Про шлях українського зерна до європейських та світових покупців розповіли експерти ГО Світ.UA з агроекспорту зернових культур та логістики, співзасновники логістичної компанії NIDERA AGRO – Денис Василенко та Дмитро Уставицький.
«90% українського зерна ми постачаємо до Італії. Українське зерно витісняє російське з італійського ринку. Наша мета: показати фермерам, що експорт до ЄС навіть малими партіями — це зручно, вигідно та швидко», – зазначив Дмитро Уставицький, співзасновник логістичної компанії NIDERA AGRO, експерт з міжнародної логістики та інноваційних рішень, галузевий лідер ГО Світ.UA.
«Повномасштабне вторгнення показало, наскільки важливо для України зберігати логістику, а особливо роботу морських шляхів та портів для стабільного постачання продукції на світові ринки. Основна мета нашої роботи — інтеграція українського зерна на європейський ринок. Для українських фермерів тут саме з’явилися нові можливості – скасовано митні збори», – наголошує Денис Василенко, співзасновник логістичної компанії NIDERA AGRO, експерт з агроекспорту зернових культур та логістики, галузевий лідер ГО Світ.UA.
Особливу увагу під час заходу приділили фінансовій підтримці для агровиробників, включаючи гранти та субсидії, а також розвитку освіти, яка допомагає громадам, асоціаціям і підприємцям впроваджувати інновації та залишатися конкурентоспроможними на ринку.
Частину конференції було присвячено новинкам сталого аграрного розвитку. Так, Ірина Бровко, к.б.н., виконавча директорка групи компаній BIONORMA розповіла про інноваційний та сталий захист рослин від широкого спектру хвороб – препарат BioNorma Trichodermа. Мікроскопічні грибки у його складі мають безліч чудових і корисних властивостей для рослин. Науковці всього світу зараз активно вивчають механізми дії цих мікроорганізмів.
«Ця подія вже стала традиційною для «АгроВесни» та знаковою для українського аграрного бізнесу, адже проходить 5 років під слоганом «Збільшуємо разом прибутки у агробізнесі!». І сьогодні, попри всі виклики, ми разом створюємо ще одну сторінку історії сталого розвитку та успішного сільского господарства», – зазначає організатор конференції Катерина Звєрєва – засновниця Sapienza.media, міжнародний агромаркетинговий експерт, яка працює над просуванням українських агровиробників у Європі.
Крім цього на конференції відбулось нагородження переможців конкурсу від AgriAcademy на розробку навчальних онлайн-курсів для представників МСБ українського агросектору, харчової та переробної промисловості, який провели Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством освіти і науки України.
Переможцем конкурсу стала Громадська Спілка “Зелені Агро Рішення” з проєктом курсу “Тепличні Агро Рішення”. За період подачі заявок організатори отримали 74 попередні пропозиції та 54 пакети документів, з яких 35 дійшли до фінального етапу оцінювання. Переможець отримає повне фінансування для розробки онлайн-курсу.
“Ми вітаємо команду переможців та бажаємо успішної реалізації курсу! Висловлюємо подяку всім учасникам конкурсу за активність, інноваційність і якісні навчальні пропозиції. Така конкуренція є важливим кроком до розвитку освітніх продуктів для агросектору”, – зазначили в AgriAcademy.
Відкритий конкурс пропозицій на розробку навчальних онлайн-курсів для представників МСБ українського агросектору, харчової та переробної промисловості організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством освіти і науки України. Ця ініціатива фінансується Ірландією через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР та FAO.
Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР фінансується Ірландією, Італією, Японією, Південною Кореєю, Люксембургом, Норвегією, Швецією, Швейцарією, Японією, Фондом технічного співробітництва TaiwanBusiness – EBRD та Сполученими Штатами Америки.
Також компанія Мнагор, – лідер у створенні інноваційних сортів кукурудзи, представила під час V ювілейної конференції свій новий гібрид – Бордо F1, унікальну суперсолодку червону кукурудзу, розроблену спеціально для майбутніх місій на Марс.
День конференції став днем українського смаку, дегустації страв старовинної української кухні та особливих сучасних продуктів, які спеціально для цієї події підготували українські крафтові виробники за підтримки Асоціації виробників та переробників амаранту.
Малинове вино, амарантова каша, конопляні батончики, олія кхі та багато іншого і авжеж. Крім того під час конференції відбулась доволі жвава та інформативна дискусія крафтовиків та нішових виробників та чолі з Олександром Дудою, головою Асоціації виробників та переробників амаранту.
“Підтримка аграрного бізнесу – це не просто наша робота, це наша місія. Ми разом із фермерами та виробниками – у часи зростання і в часи випробувань. Ми не просто розповідаємо історії бізнесу, а створюємо можливості, відкриваємо нові ринки та допомагаємо українському продукту звучати на весь світ.
Навіть у найскладніші моменти український агробізнес знаходить шляхи до успіху – і ми поруч, щоб ці шляхи стали ще ширшими. Збільшуємо прибутки в агробізнесі України разом!” – Наголошує організатор конференції Катерина Звєрєва – засновниця Sapienza.media, міжнародний агромаркетинговий експерт, яка працює над просуванням українських агровиробників у Європі.
Sapienza.media — професійна агромаркетингова та PR-агенція, яка вже понад 5 років допомагає українським виробникам заявити про себе в Україні та на міжнародних ринках. Sapienza має власні аграрні ЗМІ для фермерів та сервіси SMM та діджитал маркетингу також англійською та італійською мовами.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!