Українці до нового урожаю харчуватимуться імпортною картоплею

0 882

Високі ціни на картоплю вже давно перестали шокувати українців. Однак дешевшати ці овочі найближчим часом не будуть. І навіть наступного року варто готуватися до вельми високої вартості картоплі, пише SEEDS.

Про це розповів Андрій Марущак комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎‎‎‎»‎‎. На його думку наразі картопля суттєво не змінить своєї ціни, вона не стане ані дешевшою, ані дорожчою.

Читайте також: Правильне планування овочесховищ і професійне обладнання – гарантія щорічного прибутку

«Картопля кардинально дорожчати не буде. Тут все дуже просто. На даний момент нинішня ціна забезпечує безпосередній імпорт картоплі з Нідерландів, з Польщі, з Литви. З тих країн, де з урожайністю та якістю все дуже добре. І вони готові її продавати, по тій ціні, яка в нас тут є сьогодні. Не варто очікувати, що в них закінчиться картопля, а потім подорожчає наша.

Ми будемо до нового урожаю харчуватися імпортною картоплею. Такі обставини, – дуже мало в Україні вітчизняної картоплі високої якості.

Але ми маємо розуміти, що це не через те, що ми погані, чи українські фермери хочуть нажитися. Ні, такі склалися умови. Великі ціни на картоплю в Україні сьогодні – це не наша загальноукраїнська проблема», – наголошує Андрій Марущак.

Експерт нагадує про те, що наразі в Україні виник брак насіннєвої картоплі. І ця проблема спіткала не тільки українських картоплярів.



«Проблема в тому, що у 2023 році в Нідерландах був неврожай насіннєвої картоплі. Відтак і ми не могли привезти високоякісне і високопродуктивне насіння картоплі еліти та першої репродукції з Нідерландів. Його просто фізично не було у самого виробника.

А за рахунок того, що у нас були два, чи три роки, низьких цін на картоплю, ніхто високоякісне насіння особливо і не купував. А хто хотів купити, той не міг цього зробити – не було грошей», – зауважив комерційний директор «Ван Дайк Технікс‎‎‎»‎‎.

До цих негараздів додалися ще й дуже важкі умови збирання картоплі влітку 2024 року. В різних регіонах України склалися різні погодні умови, однак традиційний картопляний край України постраждав не тільки від літньої посухи, а й від тривалих опадів.



«На заході нашої країни було більш-менш непогано з погодою, відтак там ми маємо і непогану якість, і непоганий врожай. Але в традиційному картопляному регіоні – на Чернігівщині, на початку літа були затяжні дощі, які вимочили дуже багато картоплі. Її довелось передискувати просто в полі.

В деяких фермерів я на власні очі бачив, вимокло до 30 відсотків полів. А це – мінус 30% врожаю і величезне погіршення його якості. Потім на Чернігівщину прийшла ще й дуже велика посуха, яка не дозволила картоплю нормально зібрати.

Відтак ось ця картопля, яка мокла, а потім «смажилася» і збиралася в дуже суху погоду, має вкрай низьку якість. Вона побита, хвора, вона не має гарного товарного вигляду. Тому зараз в мережах магазинів по всій Україні ми бачимо картоплю із Польщі, Литви, Нідерландів та інших країн», – говорить Андрій Марущак.

До того ж останні три роки відбувалося сильне подорожчання засобів захисту, добрив та людської праці, нагадує фахівець. Неабияк вплинуло на вартість картоплі і зростання цін на електроенергію.

Повну версію інтерв’ю з Андрієм Марущаком читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ



Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у ювілейній конференції

«Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси».

Конференція відбудеться 12 лютого 2025 року в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ в конференц-зоні 3 павільйону.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!