Українці до нового урожаю харчуватимуться імпортною картоплею
Високі ціни на картоплю вже давно перестали шокувати українців. Однак дешевшати ці овочі найближчим часом не будуть. І навіть наступного року варто готуватися до вельми високої вартості картоплі, пише SEEDS.
Про це розповів Андрій Марущак комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс». На його думку наразі картопля суттєво не змінить своєї ціни, вона не стане ані дешевшою, ані дорожчою.
Читайте також: Правильне планування овочесховищ і професійне обладнання – гарантія щорічного прибутку
«Картопля кардинально дорожчати не буде. Тут все дуже просто. На даний момент нинішня ціна забезпечує безпосередній імпорт картоплі з Нідерландів, з Польщі, з Литви. З тих країн, де з урожайністю та якістю все дуже добре. І вони готові її продавати, по тій ціні, яка в нас тут є сьогодні. Не варто очікувати, що в них закінчиться картопля, а потім подорожчає наша.
Ми будемо до нового урожаю харчуватися імпортною картоплею. Такі обставини, – дуже мало в Україні вітчизняної картоплі високої якості.
Але ми маємо розуміти, що це не через те, що ми погані, чи українські фермери хочуть нажитися. Ні, такі склалися умови. Великі ціни на картоплю в Україні сьогодні – це не наша загальноукраїнська проблема», – наголошує Андрій Марущак.
Експерт нагадує про те, що наразі в Україні виник брак насіннєвої картоплі. І ця проблема спіткала не тільки українських картоплярів.
«Проблема в тому, що у 2023 році в Нідерландах був неврожай насіннєвої картоплі. Відтак і ми не могли привезти високоякісне і високопродуктивне насіння картоплі еліти та першої репродукції з Нідерландів. Його просто фізично не було у самого виробника.
А за рахунок того, що у нас були два, чи три роки, низьких цін на картоплю, ніхто високоякісне насіння особливо і не купував. А хто хотів купити, той не міг цього зробити – не було грошей», – зауважив комерційний директор «Ван Дайк Технікс».
До цих негараздів додалися ще й дуже важкі умови збирання картоплі влітку 2024 року. В різних регіонах України склалися різні погодні умови, однак традиційний картопляний край України постраждав не тільки від літньої посухи, а й від тривалих опадів.
«На заході нашої країни було більш-менш непогано з погодою, відтак там ми маємо і непогану якість, і непоганий врожай. Але в традиційному картопляному регіоні – на Чернігівщині, на початку літа були затяжні дощі, які вимочили дуже багато картоплі. Її довелось передискувати просто в полі.
В деяких фермерів я на власні очі бачив, вимокло до 30 відсотків полів. А це – мінус 30% врожаю і величезне погіршення його якості. Потім на Чернігівщину прийшла ще й дуже велика посуха, яка не дозволила картоплю нормально зібрати.
Відтак ось ця картопля, яка мокла, а потім «смажилася» і збиралася в дуже суху погоду, має вкрай низьку якість. Вона побита, хвора, вона не має гарного товарного вигляду. Тому зараз в мережах магазинів по всій Україні ми бачимо картоплю із Польщі, Литви, Нідерландів та інших країн», – говорить Андрій Марущак.
До того ж останні три роки відбувалося сильне подорожчання засобів захисту, добрив та людської праці, нагадує фахівець. Неабияк вплинуло на вартість картоплі і зростання цін на електроенергію.
Повну версію інтерв’ю з Андрієм Марущаком читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ
Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у ювілейній конференції
«Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси».
Конференція відбудеться 12 лютого 2025 року в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ в конференц-зоні 3 павільйону.
УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!