Світу загрожують більш тривалі та потужніші мегапосухи  

0 21

Довготривалі посухи ставатимуть дедалі небезпечнішими і мають стати частішими, довшими та екстремальнішими, попереджають вчені, пише SEEDS.

Науковці Швейцарського федерального науково-дослідного інституту лісів, снігу та ландшафту (WSL) разом із колегами з Австрії підготували дослідження посух у світі за 40 років спостережень. Вони підкреслюють, що посухи зазвичай помічають лише тоді, коли вони завдають шкоди сільському господарству або помітно впливають на ліси.

Читайте також: В Україні псується більше третини врожаю через знищення ворогом овочесховищ та елеваторів

Вчені проаналізували глобальні метеорологічні дані та моделі посухи з 1980 по 2018 рік. Вони показали тривожні тенденції — збільшення кількості багаторічних посух, які ставали довшими, більш частими та екстремальними, охоплюючи все ширші території, пише Farmer.pl.

 «У той час як луки помірного клімату найбільше постраждали протягом останніх сорока років, бореальні ліси (включаючи тайгу, хвойні ліси, утворення рослин, пов’язане з холодним помірним кліматом) і тропічні ліси, здається, протистояли посухам ефективніше», — каже Дірк Каргер, один з авторів дослідження.

Фахівці проаналізували аномалії кількості опадів і випаровування води з ґрунту та рослин, а також їхній вплив на природні екосистеми в усьому світі. Це дало їм змогу визначити появу багаторічних посух як у добре вивчених, так і в менш доступних регіонах планети, таких як тропічні ліси та Анди, де доступно мало даних спостережень.

Читайте також: Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти на розвиток власної справи

Однак невідомо, як довго навіть стійкі ліси витримають зміну клімату, відзначають експерти. Мегапосухи мали найбільший прямий вплив на луки помірного клімату. Гарячі точки включали захід США, центральну та східну Монголію та південно-східну Австралію. Довгострокові майбутні наслідки сильних посух для планети та її екосистем залишаються в основному невідомими, але вчені пропонують деякі прогнози.

Дослідники сподіваються, що результати допоможуть змінити уявлення про посухи та те, як ми готуємося до епізодів посухи.

«Наразі стратегії пом’якшення посух розглядають їх як річні або сезонні явища, що різко контрастує з більш тривалими та сильнішими мега-посухами, з якими ми зіткнемося. Ми сподіваємося, що загальнодоступна база даних про посуху, яку ми надаємо, допоможе тим, хто приймає рішення, спрямувати їх на більш реалістичні підготовчі та профілактичні заходи», — зазначає проф. Франческа Пелліччотті з ISTA, головний спеціаліст проекту EMERGE, у рамках якого проводилося дослідження.



Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у ювілейній конференції

«Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси».

Конференція відбудеться 12 лютого 2025 року в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ в конференц-зоні 3 павільйону.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!