Український аграрний стартап AgRE посів друге місце на EIT Jumpstarter 2024 у категорії ReBuild Ukraine

0 134

На гранд-фіналі конкурсу EIT Jumpstarter 2024 у Будапешті, який цього року відзначив 10-річчя Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), друге місце в категорії ReBuild Ukraine посів український стартап AgRE. Ця інноваційна технологія спрямована на вирішення глобальної проблеми деградації ґрунтів та вже демонструє потенціал для масштабного впливу на сільське господарство як в Україні, так і в усьому світі, пише SEEDS.

“Про EIT Jumpstarter я дізналася завдяки своєму науковому керівнику, Юрію Івановичу Данько, який запропонував аспірантам подавати заявки на конкурс ще навесні 2024 року.

Як аспірантка Сумського національного аграрного університету (СНАУ) із темою дисертації, що стосується впливу війни на агробізнес та його відновлення, я побачила у цій програмі ідеальну можливість для розвитку  науково-практичних ідей”, – розповідає аспірантка СНАУ, співзасновниця стартапу AgRE Катерина Звєрєва.



Успіх AgRE на EIT Food Jumpstarter

Гранд-фінал “The Next Decade of Innovations for the Future of Europe став кульмінацією тривалого відбіркового процесу, який охоплював понад пів року. Серед 49 інноваційних компаній-фіналістів, відібраних з усього світу, AgRE продемонстрував свою унікальність і перспективність.

Учасники пройшли декілька етапів змагань, включаючи тренінги та менторство від провідних фахівців галузі. Цьогорічна категорія ReBuild Ukraine була спеціально створена для підтримки інновацій, які сприяють відновленню України.

AgRE, зайнявши друге місце, не лише здобув міжнародне визнання, але й підтвердив свою здатність ефективно вирішувати виклики, пов’язані з деградацією ґрунтів у воєнних умовах.



«Деградація ґрунтів – одна з найбільш нагальних екологічних проблем сучасності. За даними ФАО, щороку світ втрачає 24 мільярди тонн родючого ґрунту, що впливає на життя понад 3 мільярдів людей. Рівень ерозії земель в Україні був одним із найвищих у світі, досягаючи 54%, а в деяких регіонах – понад 70% (до початку повномасштабного вторгнення).

Наразі ще понад 33% сільськогосподарських земель зазнали серйозної деградації внаслідок віськових дій, а 4 мільйони гектарів страждають від засолення», – зазначає Катерина Звєрєва, співзасновниця стартапу, аспірантка Сумського Національного Аграрного університету, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

 


AgRE пропонує інноваційне рішення – технологію, яка нейтралізує патогенні солі, зменшує ущільнення ґрунту та відновлює баланс рН. Технологія є універсальною та може застосовуватися через будь-які системи зрошення чи методи обробки землі, що робить її інтегрованою в існуючі сільськогосподарські практики.

У світі ми стикаємося з нагальною проблемою деградації ґрунтів, із щорічною втратою 24 мільярдів тонн родючого ґрунту, що впливає на понад 3 мільярди людей. В Україні близько 4 мільйонів гектарів піддані засоленню, що становить 6,6% території країни.

До 2050 року існує потенційний ризик, що 95% поверхні Землі складатимуть деградовані ґрунти. За останні 130 років українські ґрунти втратили 30% гумусу та зазнали високого рівня розорювання (53%).



Михайло Сорока, фермер, співзасновник AgRE:

“Проблема засолення земель накопичувалася в Україні десятиліттями. Це латентний процес, який охоплює не лише південь країни, де активно використовують зрошення, а й прибережні райони, де морський бриз поступово осідає сіллю на ґрунти. Засолення – це глобальна проблема: 25% поверхні землі страждає від солі.

Ми підходимо до її вирішення системно, впроваджуючи технологію, яка здатна нейтралізувати солі в ґрунті вже за 10-20 років, а потім перейти в режим профілактики, щоб ця проблема більше не виникала.”

“Наша технологія базується на хімічній реакції, що усуває основну проблему – шкідливі солі. Ми пропонуємо використовувати реактив у мінімальних дозах, що нейтралізує сіль у ґрунті та створює умови для його відновлення. Земля стає пухкою, активізуються природні процеси, і, як результат, агровиробники отримують можливість використовувати біотехнології навіть на раніше засолених ділянках”.



Катерина Звєрєва, співзасновниця AgRE:

“Ми створюємо ревіталізант, що буквально відновлює життя в ґрунті. Ця інновація дозволяє вирішувати питання засолення комплексно та ефективно. Наш підхід надихається успішним досвідом США, які ще в 1980-х роках подолали цю проблему за підтримки держави та бізнесу. Ми впевнені, що впровадження цієї технології в Україні стане важливим кроком до сталого сільського господарства та відновлення продуктивності земель.”

 


Війна як каталізатор деградації ґрунтів

Руйнування від війни в Україні додало нового виміру до проблеми деградації земель. Кожен вибух залишає слід у вигляді забруднення ґрунту та руйнування його родючого шару. Це створює термінову потребу у впровадженні технологій відновлення. AgRE є прикладом того, як інновації можуть допомогти впоратися з наслідками війни та водночас сприяти сталому розвитку агросектору.



Результати та перспективи

Технологія вже була випробувана в рамках пілотного проєкту у Дніпропетровській області, на землях Агрофірми «Хлібодар», де на 20 гектарах посівного часнику вдалося досягти помітного покращення стану ґрунту.

“AgRE – це не просто інновація, це внесок у глобальну боротьбу із засоленням ґрунтів. Ми прагнемо допомогти агровиробникам не тільки вирішити цю проблему, але й створити умови для екологічного і сталого розвитку агросектору в Україні та світі”, – зазначає Михайло Сорока.



EIT Jumpstarter запускає інноваційні стартапи для вирішення найбільш нагальних суспільних викликів

На Гранд-фіналі EIT Jumpstarter було нагороджено 24 нових науково обґрунтованих стартапи: 49 команд із 21 країни змагалися в 9 категоріях, розділивши призовий фонд у €150,000.

Це стало кульмінацією цьогорічного випуску програми попередньої акселерації EIT Jumpstarter – ініціативи Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), органу Європейського Союзу, який спрямований на розвиток інноваційних ідей і перетворення їх у перспективні бізнеси.


 


Програма вже підготувала 1,180 учасників, що призвело до створення 124 нових стартапів у країнах, які розвиваються, і сприяла створенню 2,100 нових робочих місць. У планах на 2025 рік – додаткова підтримка талантів з України, Західних Балкан, Середземномор’я та найвіддаленіших регіонів ЄС.

“Щороку кількість стартапів, створених у країнах поза межами Західної Європи за програмами на кшталт EIT Jumpstarter, зростає, і багато з них досягли оцінки в мільйони євро,” – зазначає Пьотр Буланж, представник програми EIT Jumpstarter.



“Це має вирішальне значення для закриття фінансового розриву в європейській інноваційній екосистемі. Програма допомагає створювати нові робочі місця, приносить нові навички та стимулює підприємництво в регіоні. Враховуючи, що кожен євро, інвестований у програму, генерує 30 євро зовнішнього фінансування для стартапів, EIT Jumpstarter справді є трампліном для талановитих підприємців,” – додав він.

Протягом семимісячної програми учасники визначали та перевіряли найкращі бізнес-моделі для своїх інноваційних ідей, заснованих на науці. Метою було перетворення цих ідей у стартапи, готові до виходу на ринок. Із 600 заявок лише 180 новаторів було відібрано для навчання, а найкращі 49 команд змагалися у фіналі в Будапешті, який включав динамічну сесію живих презентацій, поділених на вісім галузевих категорій – від харчових технологій до енергетики.



У кожній категорії було обрано трьох переможців. Крім того, найкращі випускники попередніх випусків програми також представили свої досягнення після завершення програми та змагалися в дев’ятій категорії.



Категорія Rebuild Ukraine – фокус на Україні

Цьогоріч особливу увагу було приділено категорії Rebuild Ukraine, яка ексклюзивно презентувала українські стартапи. Ці стартапи зосереджуються на розробці технологічних рішень для подолання викликів, спричинених повномасштабним вторгненням, і спрямовані на відновлення України.

Переможцем у категорії Rebuild Ukraine став стартап Drone NonDestructiveTesting



До списку фіналістів українських стартапів увійшли:

  • Unconventional Lithium Production (EIT RawMaterials)
  • UrbanGeoWonders (New European Bauhaus)
  • Drive in Five! (EIT Urban Mobility)
  • Агротехнологічний стартап AgRe (Rebuild Ukraine)
  • CathodMiner (Rebuild Ukraine)
  • Demining Ukraine with Us! (Rebuild Ukraine)
  • Drone NonDestructiveTesting (Rebuild Ukraine)
  • Golos (Rebuild Ukraine)
  • INFINITY MAGNITUDE BATTERIES (Rebuild Ukraine)
  • VeraNet (Rebuild Ukraine)


Європейський інститут інновацій і технологій (EIT) посилює здатність Європи до інновацій, пропонуючи рішення для глобальних викликів та розвиваючи підприємницькі таланти, щоб створювати стале зростання та висококваліфіковані робочі місця.

EIT Jumpstarter об’єднує та визнає найперспективніші інноваційні стартапи, засновані на науково обґрунтованих ідеях, спрямованих на вирішення глобальних викликів.



Україна як глобальний центр інновацій у аграрному секторі

Місце у трійці переможців AgRE на EIT Jumpstarter 2024, а також 10 українських стартапів у Гран Фіналі престижного світового конкурсу підкреслює величезний потенціал України як джерела інновацій для глобального аграрного сектору.



SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!