Лише за кілька днів ціни на малину в Україні впали майже на третину

0 455

Сьогодні в усіх основних виробничих регіонах України спостерігається стрімке зниження закупівельних цін на малину з боку заморозчиків. Зниження цін відбувається на тлі зростання пропозиції малини ремонтантних сортів, врожай якої цьогоріч почали збирати значно раніше, ніж зазвичай, пише SEEDS.

Якщо тижнем раніше перекупники пропонували ціни в районі 50-60 грн/кг для невеликих виробників, що еквівалентно 1,2-1,5 долара США за кг, то вже цього тижня максимальна ціна малини становить близько 40 грн/кг, або трохи менш як 1 долар США.

Таким чином, буквально за кілька днів ціна на малину впала майже на третину. При цьому на ринку зберігається тенденція падіння цін, пишуть аналітики EastFruit.

Читайте також: Весняні приморозки чи тривала літня спека, – що завдало більшої шкоди ягідникам України

Виробники малини природно незадоволені цією ситуацією. Деякі з них пропонують бойкотувати перекупників і продавати малину безпосередньо на підприємства. Також лунають заклики заблокувати всі під’їзди до підприємств із заморожування, щоб перекупники не могли постачати малину, і самим безпосередньо домовлятися про ціну із заморозчиками. Однак поки що далі закликів у соцмережах обурення не йде і жодних реальних акцій протесту фермери не організовують.



До речі, частина з них вважає, що ціна в 40 грн/кг є досить непоганою для виробника, який не використовує найману працю. Адже за збирання малини в Україні нині доводиться платити в середньому близько 20 грн/кг (50 центів США), що з’їдає рівно половину доходу.

З огляду на ситуацію на світовому ринку замороженої малини, аналітики EastFruit вважають, що ціни на малину для заморозки на внутрішньому ринку України доволі швидко стабілізуються, хоча деяке додаткове зниження все ще можливе.

“Наразі заморожування малини є вельми прибутковим бізнесом для переробників України, оскільки маржа або різниця в цінах між готовою продукцією та сировиною, досягає практично рекордно високого рівня за останні роки. Якщо ж врахувати, що обсяги виробництва зросли, а отже можна отримати той самий прибуток за меншої маржі, переробники намагатимуться закупити максимальні обсяги малини.

Схоже, переробники просто не очікували, що осіння малина почне надходити в таких обсягах так рано. Додатковим фактором на користь цього сценарію є стабілізація енергосистеми країни останніми тижнями, що дає змогу заморозити більше продукції та знизити ризики втрати її якості”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Водночас він не впевнений, що ціни на малину зростатимуть і наступного сезону. “Більшість підприємств харчової промисловості ухвалюватимуть рішення про структуру закупівель сировини на новий сезон наприкінці календарного року.

Малина наразі поки що не досягла рекордних цінових рівнів 2021 року, проте вона вже обігнала інші альтернативні джерела сировини для кондитерської, хлібопекарської, сокової та інших галузей харчопрому. А це означає, що попит на неї з січня 2025 року може почати знижуватися. І це потрібно враховувати українським підприємствам при плануванні своїх продажів”, – каже Андрій Ярмак.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!