Черкащина може стати Всеукраїнським хабом інновацій у зрошені

0 265

Незважаючи на війну, в Україні успішно впроваджується реформа гідротехнічної меліорації. Про це повідомила Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО, під час ІІІ Меліоративного форуму, який пройшов цього року у Черкасах, пише SEEDS.

«У 2022 році парламент прийняв закон, який дав можливість аграріям об’єднуватися в організації водокористувачів, щоб спільно модернізувати та управляти меліоративним мережами. І сьогодні вже понад 120 агрокомпаній, які обробляють майже 200 000 гектарів, об’єдналися у 43 організації водокористувачів.

Лиш нещодавно розробили механізм реєстрації меліоративних мереж у Держгеокадастрі – і вже 14 мереж повністю оцифровано. Також вже є перший успішний прецедент передачі меліоративої мережі від держави у власність організації водокористувачів», – вважає Ксенія Сидоркіна.

Водночас вона звернула увагу на певні перешкоди, які стоять на заваді успішній реалізації реформи гідротехнічної меліорації в Україні.



«Передусім, необхідно забезпечити безумовне та швидке виконання вимог закону щодо передачі меліоративних мереж від Дежводагенства у власність організацій водокористувачів. Адже інфраструктура, збудована у 1960-70их роках, з кожним днем зволікання все більше покривається іржею та потребуватиме ще більше коштів для відновлення.

Читайте також: Селекціонер з Хмельниччини вивів морозостійкий сорт мигдалю

Також сподіваємося на остаточне прийняття законопроекту №7577, що дозволить забезпечити прозорість управління меліоративними мережами  та тарифоутворення. Це не лише стане нокаутом для корупції у сфері розподілу водних ресурсів, але й відкриє доступ до фінансування для впровадження ресурсоощадних технологій», – переконана директорка Програми USAID АГРО.

Також Ксенія Сидоркіна розповіла про проекти з модернізації зрошення, які вже реалізуються, та анонсувала нові.



«Впродовж 2023 року Програма USAID АГРО розпочала підтримку модернізації систем зрошення у 4 організацій водокористувачів. У 2024 році таких проектів буде ще 14. З шістьма організаціями водокористувачів вже підписані протоколи про наміри щодо реалізації Програми міжнародної технічної допомоги. Зауважу, що троє із цих шести – представляють Черкаську область.

Тож Черкащина має усі шанси стати Всеукраїнським хабом інновацій у зрошені. Загалом реалізація усіх 18 запланованих проектів дозволить відновити зрошення на 6 тис гектарів. Ми вбачаємо необхідність подальшої підтримки сільського господарства через відновлення меліоративних систем.

Тому розвиток меліорації буде в епіцентрі уваги і нової ініціативи USAID – Harvest. Разом ми допомагатимемо пом’якшити вплив російської війни на сільськогосподарське виробництво в Україні та прискорити економічне відновлення України», – додає Ксенія Сидоркіна.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!