Основні макроекономічні тенденції в Україні передбачають повернення вимушених мігрантів  

0 213

Кандидат економічних наук Максим Уракін представив аналіз макроекономічних тенденцій в Україні та світі, що ґрунтується на офіційних даних Держстату України, НБУ, ООН, МВФ і Світового банку, пише SEEDS.


Макроекономічні показники України

Передусім Максим Уракін навів дані Національного банку України про поліпшення фінансової ситуації у 2023 році, як порівняти з 2022, і прогноз на 2024 рік.

«Базовий сценарій макроекономічного прогнозу НБУ передбачає продовження виваженої монетарної та фіскальної політики, спрямованої на підтримання макрофінансової стабільності. Також очікується виконання Україною зобов’язань за програмами співпраці з міжнародними партнерами, які продовжуватимуть надавати фінансову підтримку в достатніх обсягах.

Прогноз передбачає суттєве зниження безпекових ризиків із 2025 року, що дасть змогу розблокувати морські порти, розширити можливості для інвестиційної та господарської діяльності та посприяє поверненню вимушених мігрантів в Україну», – підкреслив Уракін.

Експерт зазначив, що основними ризиками для економіки залишається тривалість війни та нестабільність надання міжнародної допомоги.

Читайте також: На Одещині з’являться тестові поля бавовнику

«Залишаються актуальними такі ризики, як додаткові бюджетні потреби, зокрема для підтримання обороноздатності та ліквідації наслідків руйнувань, а також значні дефіцити, зокрема в енергетичній сфері.

Суттєві пошкодження портової та енергетичної інфраструктури обмежуватимуть експорт, а продовження часткового блокування кордонів з окремими країнами ЄС для вантажних перевезень обмежуватиме як імпорт так і експорт. Також серед ризиків варто відзначити і поглиблення негативних міграційних тенденцій», – зазначив економіст.

Темпи міжнародної допомоги Україні, за словами експерта, значно знизилися в IV кварталі 2023 – I кварталі 2024 року, що може негативно позначитися на відновленні економіки в поточному році в умовах війни.



Перспективи Глобальної Економіки

Також Максим Уракін проаналізував світову економіку, відзначаючи сповільнення зростання у 2024 році до 2,2%: «Аналіз динаміки світового ВВП показує, що глобальна економіка продовжує відновлюватися після пандемії, але геополітична нестабільність чинить стримувальний вплив на це зростання».

За словами Максима Уракіна, важливо стежити за розвитком подій і адаптуватися до мінливих умов для забезпечення стійкого економічного зростання в майбутньому.

«Україні, в цьому контексті, необхідно зосередитися на зміцненні внутрішньої політичної стабільності, відновленні економічного потенціалу та продовженні реформ для поліпшення своїх післявоєнних перспектив і зміцнення позицій на світовій арені», – пояснює експерт.

За словами експерта, поточна макроекономічна ситуація в Україні та світі потребує подальшого аналізу. Для України основними викликами в найближчі роки стануть необхідність відновлення країни після війни та управління державним боргом.


У зв’язку з набранням чинності Законом України «Про захист інтересів суб’єктів господарювання в період дії воєнного стану або стану війни» Державна служба статистики України призупинила публікацію статистичної інформації на період дії воєнного стану.

Винятком є публікація інформації про індекс цін споживачів, окремої інформації за статистичними показниками 2021 року та за період січень-лютий 2022 року. У своєму аналізі експерт використовував відкриті дані від Держстату, Нацбанку, аналітичних центрів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!