У Кропивницькому випікатимуть великодні паски за старовинним традиційним рецептом регіону
Відомий в Україні волонтерський просвітницький рух “Баба Єлька” спільно з ТОВ “Кропивницький хліб” презентували традиційну великодню паску за рецептом із книги “Смачна Кропивниччина”, пише SEEDS.
Саме таку паску пекла Олена Рибалкіна 1915 р.н. із с. Розсохуватка колишнього Маловисківського району. До рецепту паски, розміщеного в книзі “Смачна Кропивниччина”, входять лише натуральні інгредієнти, єдина новація від “Кропивницького хліба” – це родзинки, додані до тіста.
«Ми цінуємо та оберігаємо кулінарні традиції нашого регіону. Ми хочемо поділитися автентичним смаком паски з нашими споживачами, пропагуючи спільні цінності: любов до української культури, бережливе ставлення до традицій та прагнення до автентичності», – розповіла Першій електронній газеті маркетологиня компанії Ірина Варакута
Під час дегустації в Етнолабораторії “Баба Єлька” присутні ділилися спогадами про паски своїх бабусь, зокрема Світлана Буланова, онучка баби Єльки, розповіла, що коли її бабуся готувала тісто на паску, то у хаті мали бути зачинені всі двері та вікна, мала панувати тиша, не можна було голосно сміятися чи розмовляти.
Читайте також: У Вінниці з’явилась солодка візитівка міста – торт з гречаним борошном та вишнями
“Я дуже шкодую, що в час, коли моя баба Єлька випікала паски, я не сиділа десь у кутку з камерою чи телефоном і не знімала увесь процес на камеру. Але добре, що я була свідком того, що і як робила моя баба. Разом із нею ми виліплювали пташок і прикрашали ними паски. Паралельно із пасками баба пекла і папушники – це схожа на паску випічка, але покрита білковою глазур”ю замість пташок. Для прикрашання глазурі баба Єлька фарбувала пшоно, яким посипала папушники зверху”, – розповіла Світлана.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!