У межах ініціативи АГРІ-Україна Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочало кампанію із забезпечення деокупованих громад та соціально незахищених верств населення насінням овочів на весняну посівну 2024 року, пише SEEDS.
Насіння овочів отримають 200 000 домогосподарств. Ця допомога дасть можливість домогосподарствам виростити близько 70 000 тонн овочів. До ініціативи приєдналися провідні світові виробники Gowan Seed, Bayer, Enza Zaden і Syngenta, які разом пожертвували 10 тонн насіння овочів: моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти, цибулі, огірків та цукрової кукурудзи.
Читайте також: Українські фермери можуть подати заяви до міжнародного реєстру збитків від війни вже в квітні
Передача насіння здійснюватиметься через місцеві ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ), яка реалізує за підтримки Програми USAID АГРО проект «Згуртовані громади». Доставити насіння до громад допомагає Нова Пошта.
«Традиція підтримувати вирощування овочів на найменшому клаптику землі веде нас до часів Першої Світової війни. Відтоді і до сьогодні нації та насіннєві компанії об’єднуються, вирощуючи «Сади перемоги».
Понад 10 тонн насіння різноманітних овочів будуть доставлені 200 000 домогосподарств, що пережили окупацію та потерпають від щоденної загрози, що опинилися у складних економічних обставинах чи були змушені покинути свій дім та шукати прихистку в різних куточках України”, – розповіла Ксенія Сидоркіна, Директорка Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) під час церемонії офіційного передання першої партії насіння овочів.
«Я хочу віддати належне українським фермерам і домогосподарствам, які продовжують сіяти та вирощувати в цей важкий час, часто під загрозою обстрілів і мін. Ваша мужність і відвага є свідченням незламності духу, який веде Україну до перемоги та відновлення.
Сполучені Штати віддані підтримці українських фермерів, тому що ми віримо в ключову роль аграрного сектора в забезпеченні економічної стійкості України, особливо в районах, які найбільше постраждали від російської війни», – наголошує Кім Кім Йї, директор Офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.
«Саме домогосподарства забезпечують овочами третину внутрішнього ринку. На початку війни ми зіткнулися з нестачею овочів через окупацію Південної України. Багатьом людям довелося покинути свої домогосподарства або відновлювати їх після деокупації.
У доволі короткі терміни нам вдалося цю проблему вирішити. Центральні та Північні регіони швидко зреагували й розширили площі під вирощування овочів. Нам вдалося швидко відновити обсяги виробництва, які б задовольняли попит внутрішнього ринку.
Як результат, торік ми виростити 29 млн тонн овочів. У лідерах були такі області як Житомирщина та Дніпропетровщина. Ми можемо зараз констатувати, що у 2023 рік виробництво овочів майже зрівнялося з показниками 2022 року і українці були достатньо забезпечені овочами», – зазначив Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Проект «Згуртовані громади» – це проект, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. У межах проекту від початку війни доставлено понад 1500 тонн вантажів до деокупованих та прифронтових громад, а також для вимушених переселенців. Допомогу отримали понад 200 000 осіб з 572 територіальних громад. Донорами стали понад 80 громад та 20 організацій.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. З 1 вересня 2022 року АГРО також імплементує програму AGRI за такими напрямками: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) є провідним агентством Уряду США, яке спеціалізується на розвитку. USAID співпрацює з Україною з 1992 року, підтримуючи стійкість України в боротьбі з російською агресією, а також її демократичний і економічний розвиток.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!