Обсяги ринку добрив в Україні скоротилися приблизно на 30%

0 207

Під час весняної посівної кампанії Ostchem RETAiL вдалось реалізувати 110 тисяч тон мінеральних добрив. Про це розповів керівник роздрібного напрямку Ostchem RETAiL Євген ХУРИЛЕНКО, пише SEEDS.


Ostchem RETAiL – один з трейдерів холдингу OSTCHEM, який займається роздрібними поставками добрив для фермерів та продає близько 15-20% сумарного обсягу проданих добрив, які виробляються заводами OSTCHEM.


Євген Хуриленко назвав посівну сезону 2023 «аномальною» через незвично тривалий період активної купівлі добрив. Про це повідомив Департамент корпоративних комунікацій Group DF International.

«Якщо раніше вони (агрохолдинги) купували добрива заздалегідь, тому що це зручніше і дешевше, то весною вони купували в останній момент, виходячи з поточних потреб і ситуації на ринку, з урахуваннями ризиків. До того ж, в цьому сезоні навесні довго стояла сира і холодна погода, що також розтягнуло високий сезон на ринку добрив», — додав Хуриленко.

За його словами, змінилась структура споживання мінеральних добрив аграріями.

«Лідером споживання, як і раніше, залишається селітра — більше 50%, це класика. На друге місце у нас в цьому сезоні вийшов КАС — 35%. На третьому місці — карбамід, 15%», — зазначив Хуриленко.

Читайте також: Вчені нарікають на мульчуючі плівки, кажуть, що ті забруднюють ґрунт пластиком

В 2023 році відбулось зниження споживання складних добрив, що обумовлено об’єктивними причинами.

«Складні добрива раніше поставлялись в Україну з недружніх країн. Не секрет, що 80% цих добрив імпортувалися з Білорусії. І на цьому була побудована логістика більшості українських дистриб’юторів, які працювали зі складними добривами», — пояснив Хуриленко.

За оцінками Хуриленко, обсяги ринку добрив аграріями скоротилося приблизно на 30%, порівняно з довоєнним періодом.

«Сьогоднішній ринок добрив я оцінюю на рівні 1,5-2,5 млн т. Його динаміка залежатиме від трьох базових факторів – ходу війни, цін на газ та світової ціна на агропродукцію», — зазначив Хуриленко.

За його словами, частка Ostchem RETAiL на ринку карбаміду скоротилась через різке зростання імпорту. «Ємність ринку карбаміду в Україні — приблизно 800 тис. тон. При цьому наша частка — в межах 200 тис. т. А 600 тис. тон сьогодні імпортується. Ринок сьогодні повністю відкритий, він вільний», — наголосив Хуриленко.

За словами керівника Ostchem RETAiL, у цьому році на ринку суттєво пожвавились обмінні угоди — коли укладаються угоди обміну добрив на зерно.

«За цю весняну посівну кампанію ми обміняли немало — в еквіваленті більше 100 тисяч тон зерна», — наголосив Хуриленко.

За його словами, збільшення обсягів обмінних угод — вимушений крок, пов’язаний з дефіцитом обігових коштів у аграріїв та зростанням вартості кредитів.

«Давайте чесно — на ринку сьогодні доступного банківського фінансування майже немає, бо космічні відсотки. Самі банки сьогодні не можуть як раніше фінансувати аграріїв. Це — реалії часу. По-друге, значно зросла вартість банківського сервісу, що більшості фермерів не підходить, оскільки з’їдає рентабельність агробізнесу, яка через війну і так зменшилась», — каже він.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!