Холодна весна позбавила пасічників України першого врожаю меду

0 1 356

Через прохолодну весну й дощі пасічники Кіровоградщини не збирають перший врожай меду. Його мало, розповів голова обласної спілки пасічників Андрій Варава, пише SEEDS.

За його словами, тільки півтора тижня як потепліло в регіоні, – до цього бджоли були неактивні.

Офіційно на Кіровоградщині зареєстровані 4302 бджолярі. В обласній спілці пасічників – 300. Ситуація цього року у всіх однакова, говорить Андрій Варава.

“Той мед, який можна було зібрати з садів, пропустили. Але нині погода налагоджується. На сьогодні важко спрогнозувати, якою буде ціна меду”, – каже бджоляр.

Торік найнижча ціна за кілограм була 60 гривень. Саме стільки коштував мед з соняшнику і з різнотрав’я. Акацієвий, липовий і гречаний мед на 20-30 відсотків дорожчий. Ці види меду більше цінуються, говорить Андрій Варава.

“Це і 80, і 90, і 100 гривень за кілограм може бути. В основному в Україні споживають 20 відсотків того меду, який збирається. Весь мед експортується за кордон, і цінова політика залежить від наших партнерів”, – розповів пасічник Суспільному.



Микола Голуб з села Веселівка Кропивницького району займається бджільництвом 45 років. На його пасіці – сто бджолосімей. Вони перезимували добре. Пасічник їх не підгодовував весною, бо бджоли мали запаси меду з осені. Перший мед цього року Микола Голуб не збиратиме через прохолодну дощову весну, пізнє цвітіння садів і малу кількість нектару.

Читайте також: Україна втримує позиції одного з провідних імпортерів меду до ЄС

“Ці три-чотири тижні холоду відкинуть розвиток бджіл назад. Чистого меду із садків, напевно, цей рік взагалі не буде. Коли абрикоса цвіла, було дуже холодно. Вишня й черешня – також холодно. Яблуня й груша – був вітер”, – каже Микола Голуб.

За його словами, за теплої весни міг зібрати 10-15 кілограмів першого меду з садів. Цього року, якби збирав, було б вдвічі менше. Тепер сподівається, що бджоли зберуть нектар з акації: “У нас ріпак не сіють тут, то ми чекаємо акацію. Її в нас дуже багато”.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!