Заборона імпорту продуктів з України не вигідна агробізнесу країн ЄС – Андрій Ярмак

0 229

Заборона імпорту продуктів з України країнами ЄС – це дуже шкідливе рішення для тих країн, які його прийняли. Про це в особистому блозі пише Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), пише SEEDS.

«Багато хто назвав це рішення популістичним, але це хибна, на мою думку, точка зору. Популізм передбачає вигоду серед виборців. Але в більшості країн, де ці рішення приймалися, абсолютна більшість людей мешкає в містах, і зовсім мізерна частка людей, тобто виборців, має доходи від аграрного бізнесу.

Відповідно, заборона імпорту з України означає, потенційне підвищення цін для цих споживачів, а тому має негативний вплив на рейтинги політиків, що його приймали», – наголосив економіст.

На думку Андрія Ярмака немає в цьому рішенні і жодної вигоди для агробізнесу європейських країн.



«Польща заробляє основні кошти в агросекторі в м’ясо-молочній галузі. Торговельний баланс по молоку та м’ясу Польщі щорічно сягає $8 млрд з плюсом. А от по зерну, олійним, кормам та рослинним оліям, про які так бідкалися поляки – вони мають мінус $0,3 млрд.

Іншими словами, якщо ти заробляєш на таких продуктах з доданою вартістю, як сири, масло, м’ясо і т.п., то твій агросектор напряму зацікавлений в зниженні цін на корми, які, якраз, і постачає Україна!

Підвищення цін – це прямий мінус для зовнішньої торгівлі Польщі, це мінус для бюджету Польщі, це мінус доходів бюджету. Тотальний lose-lose situation», – вважає експерт ФАО.

Читайте також: В аграрному секторі України з’являться тисячі нових вакансій

Одна з країн використала привід для заборони у вигляді надуманих проблем з безпечністю продуктів з України, продовжує Андрій Ярмак. Водночас економіст нагадав, що таких випадків досить багато, причому в середині навіть самого ЄС. Однак заборона вводиться лише у випадку виявлення системних порушень, яких не було, відтак на думку експерта ФАО, спостерігається звичайне порушення законів, яке шкодить тільки європейським країнам, які підтримують заборону.

«Звичайно, це шкодить і Україні. Адже терористичне угрупування «московія» скористалася ситуацією та почало просто ігнорити свої обов’язки в рамках зернового коридору, щоб створити хаос та ще більший тиск на агробізнес України. 

Взагалі, вся ця ситуація є надзвичайно неприємним сигналом для нас, для українців та для України. Світ справедливий тільки для сильних, і страшно несправедливий для слабких», – пише Андрій Ярмак.

На думку економіста ФАО, Україна має стати сильнішою, передусім економічно, щоб отримати незалежність від будь-якого впливу ззовні.


Зображення: Перший Міський телеканал. Кривий Ріг

«Так, у нас зараз страшна війна, але чи робимо ми щось, щоб стати сильнішою країною? У нас стало легше вести бізнес? У нас почали менше красти? У нас законодавство рухається у бік зниження кількості податків та спрощення їх сплати? У нас проблеми з корпоративним управлінням почали вирішуватися? Ні, все з точністю до навпаки.

І, так, на сильних значно рідше нападають, а якщо нападають, то отримують таку відповідь, щоб більше довго не хотілося. Після перемоги України русня нападе знов, якщо не стати сильнішими, причому передусім економічно. Бо гроші – це запорука того, що ти менше залежиш від інших. Тобто, гроші – це НЕЗАЛЕЖНІСТЬ», – наголошує Андрій Ярмак.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!