Вчені з’ясували чому бджолині сім’ї зазнають великих втрат взимку
Неймовірні новини світу: вчені з Китаю та США відкрили молекулярний механізм зимової смертності медоносних бджіл, що відкриває нові можливості для покращення їхнього здоров’я, пише SEEDS.
Дослідники з Інституту зоології Академії наук провінції Гуандун та Лабораторії досліджень бджіл у Белтсвіллі, штат Меріленд, при Службі сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США виявили, що сигнальний шлях сиртуїну є найбільш пригніченим шляхом при зимівлі хворих на бджіл.
Згідно з дослідженням, SIRT1, основний сиртуїновий білок, який регулює енергетичний та імунний метаболізм, був значно знижений у бджіл, що просто зазнали впливу холоду, що пов’язує холодовий стрес із зміненою експресією гена SIRT1.
Читайте також: В Рівному згадали про стародавні технології збирання меду
Дослідники продемонстрували, що активація експресії гена SIRT1 за допомогою SRT1720, активатора експресії SIRT1, може покращити фізіологію та збільшити тривалість життя бджіл, що зазнали холодового стресу, повідомляє Інформаційна агенція Сіньхуа.
Дослідження передбачає, що бджоли, що зимують, збільшують споживання енергії для підтримки температури вулика, тим самим зменшуючи енергію, що виділяється для імунних функцій. Таким чином, бджоли, що зимують, більш сприйнятливі до інфекційних захворювань, що призводить до великих зимових втрат бджолиних сімей.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!