В Рівному згадали про стародавні технології збирання меду
Громадам Рівненщини представили старовинну технологію збирання меду. Презентація відбулась в рамках проєкту ЕТНООСВІТА – ініціативи комунального закладу обласної ради Рівненський обласний центр народної творчості, пише SEEDS.
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї зібралися етнографи і краєзнавці, щоб поговорити про все найцікавіше, що стосується унікального бортницького ремесла.
Читайте також: Українці позбавляють себе заробітку на сільському зеленому туризмі
Бортництво Київщини представила директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. Заповідник активно співпрацює з РОЦНТ в питаннях популяризації культури і традицій Рівненського Полісся, пише прес-служба Рівненської облради.
«Саме нематеріальна культурна спадщина сьогодні є важливою складовою іміджу України на міжнародному рівні, проявом нашої регіональної та локальної культурної ідентичності. Тож, гуртуймося біля свого», – закликають організатори.
Бортництво – це давній промисел добування меду диких бджіл, який донедавна вважали частково втраченим. Та на Поліссі цю професію досі передають з покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію. Найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!