Страусиний бізнес. Як створити прибуткову ферму
Страуси досить прибутковий сільськогосподарський бізнес. Вони добре пристосовуються до наших кліматичних умов, вони переносять морози до -30 градусів. Як створити прибуткову ферму та з чого почати читайте на SEEDS.
Переваги страусиного бізнесу
Страусиний бізнес – це вигідне одноразове використання коштів. Це пояснюється такими факторами: жива вага здорової особини в середньому становить близько 160 кілограм.
Тривалість життя страусів може досягати 70 років, при чому самка може відтворювати потомство до 30 років, а самці – до 40 років.
У нашому кліматі самки відкладають яйця в період з березня по початок жовтня. У першому сезоні кількість яєць від одного птаха становить 10-30 штук. В наступних – 50-80 штук.
Багатовекторність бізнесу
Одним з напрямків розвитку страусиного господарства може бути розведення молодняка і маточного поголів’я на продаж. Іншим – виробництво м’яса та яєць. Третім – отримання додаткового доходу від туризму.
Страусівництво – це безвідходне виробництво. Вихід чистого м’яса становить близько 30% від загальної ваги птиці. Шкіра страуса за своїми якісними характеристиками перевершує крокодилячу, а її зносостійкість оцінюється десятками років. Яйця використовуються для їжі або закладки в інкубатори. Вага одного яйця становить 1-2 кілограми. В Україні вартість одного складає 250 грн за штуку.
Із шкаралупи виготовляють різні дизайнерські світильники і прикраси. Пір’я також використовується для виготовлення головних уборів, театральних і фестивальних костюмів. Крім цього, з вій страусів роблять набори для нарощування вій для жінок.
Страус – невибагливий птах, він не потребує особливих умов утримання і харчування.
З чого почати страусовий бізнес
1) Пошук підходящого місця. Для цього немає необхідності будувати страусину ферму «з нуля». Досить підшукати якесь господарство в сільській місцевості, зі старими корівниками або свинарниками. Це найбільш витратна частина бізнес-плану.
2) Придбання пташиних сімей. Одне батьківське поголів’я зазвичай включає в себе самця і двох-трьох самок. Вартість сім’ї орієнтовно становить 4 500 доларів. Для початку бізнесу достатньо купити одну-дві сім’ї.
3) Придбання обладнання. Сюди можна віднести придбання машини для виробництва комбікормов і інкубаторів.
4) Купівля комбікормів. Основою для харчування страуса є зернові і трава. Взимку – подрібнене сіно. Не менш 2,5 кг харчових сумішів.
Як бачимо, страусівництво є перспективним і цікавим бізнесом. Почавши справу з однієї страусиної сім`ї в майбутньому цілком реально можна створити повноцінну ферму.
Реалізовувати свою продукцію можна на ринках, власникам кафе та ресторанів.
SEEDS за матеріалами AgroNews
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!