1,5 млрд доларів щомісяця втрачає Україна через блокування портів

0 277

За певними групами аграрної продукції (кукурудза, пшениця, соняшникова олія, мед та ін.) Україна виготовляє значно більше, ніж споживає. Тому ці ніші були експортноорієнтованими. Найбільш вагома частка закордонних продажів аграрної продукції здійснювалась завдяки транспортуванню через порти. Утім наразі Росія заблокувала ці логістичні ланцюжки, тому уряд шукає альтернативні шляхи для відновлення експорту, повідомляє SEEDS.

“Ми маємо десятки мільйонів тонн с/г продукції, передбаченої на експорт, і наразі є проблеми з її експортом, оскільки Росія заблокувала всі наші порти. У результаті Україна втрачає щомісяця 1,5 млрд доларів, у європейських утворюється продовольча криза, а в африканських – посилюється голод”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Раніше ми вивозили до 5 млн тонн сільськогосподарської продукції на місяць через порти Одеси та Миколаєва. Але у зв’язку з ситуацією, яка склалася, сьогодні це неможливо, що дуже блокує наш експорт. Наразі спроможність поставок за кордон впала до 0,5 тонн зерна на місяць”, – говорить заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

Читайте також: Кукурудзу та олію тепер можна експортувати без ліцензії 

З метою налагоджування експорту аграрної продукції через інші канали Микола Сольський провів зустріч із заступником міністра транспорту та інфраструктури Румунії Іонелом Скріоштяну. Вони обговорили питання щодо налагодження безперебійних поставок вантажів агропродовольчої продукції з України до традиційних експортно залежних ринків через румунський морський порт Констанца.

Також для українських виробників було спрощено процедуру експорту деяких видів аграрної продукції, зокрема, кукурудзи та олії.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!