Тваринництво під час війни: хто постраждав найбільше

0 934

Від війни в Україні страждають усі галузі сільського господарства. Зокрема, складна ситуація у тваринництві. Кілька тижнів поспіль фермери у більшості регіонів, де ведуть бойові дії роздавали молоко безкоштовно. Багато хто робив це тому, що деякі переробні заводи припинили приймати сире молоко. Частина регіонів постраждали від знеструмлення, а це катастрофа для таких підприємств, як птахофабрики. Зокрема, на Херсонщині через обстріли, відсутність електропостачання та неможливість підвезення кормів можуть загинути мільйони курей. Також суттєво постраждали власники великої рогатої худоби, повідомляє SEEDS.

“В умовах війни, коли відключають електрику, закриті дороги, неможливі постачання кормів, налагодити процес і зберегти стадо майже нереально. Фермери не можуть проводити нормальну годівлю тварин, а також доглядати за ними. Зокрема, найбільш критичною є ситуація з молочним поголів’ям корів. Адже їх потрібно не тільки годувати, а й доїти щонайменше двічі на день, щоб не було проблем зі здоров’ям. Наразі робити це неможливо. Здавати молоко немає куди, оскільки ланцюжки постачання молока на переробку до підприємств зруйновані”, – зазначає генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Роман Сластьон.

Читайте також: 3 млн курей та 1,5 млрд гривень: втрати виробника яєць від обстрілів на Херсонщині

Крім того, частину кормів та ветеринарних препаратів Україна імпортувала. Через війну та логістичні проблеми частину цих закупівель наразі здійснювати неможливо. Порушення логістичних ланцюжків також вплинуло на українських виробників м’яса, молочних продуктів та яєць, які орієнтувалися й лише на внутрішній ринок, адже постачання у регіони, де ведуться бойові дії, обмежене, або взагалі неможливе.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!