Як овець готують до стрижки?
Вирощувати овець для виробництва вовни в Україні наразі невигідно через низьку ціну сировини. Утім, стригти овець – це необхідно, адже надлишок вовни може призвести до перегріву тварин у теплий сезон, завдавати незручності вівцям та навіть спричинити погіршення здоров’я тварин, пише SEEDS.
“Надлишки вовни, що накопичуються під час весняної линьки, потрібно своєчасно видаляти. З настанням літнього сезону вівцям стає занадто спекотно під товстою “шубою”, що може привести до перегріву. Також надлишки вовни заважають тварині годувати ягнят і навіть просто пересуватися, особливо під час дощу”, – зазначають представники ферми “АгроДом”.
Варто зазначити, що стрижка овець передбачає врахування багатьох деталей. Тварин варто попередньо підготувати до процедури.
“Підготовку до стрижки починають заздалегідь, зі зміни раціону харчування. Вгодовані тварини відрізняються більш рівною поверхнею тіла, що спрощує роботу стригаля. За 12-14 годин до стрижки овець ставлять на голодну витримку для профілактики захворювань травного тракту. Швидкість стрижки і якість матеріалу безпосередньо залежать від забрудненості тварини. Набагато легше підстригати чисту, незасмічену шерсть. Тому під час випасу отари фермер повинен намагатися звести забруднення до мінімуму. Промоклим вівцям після дощу необхідно дати час, щоб повністю обсохнути. Якщо ж зробити стрижку мокрої або навіть ледь вологої вівці, то згодом отримана шерсть почне псуватися”, – радять фахівці.
Читайте також: Музей вівчарства планує створити фермер з Донеччини
Минулого року Олег Шилов, засновник ферми “АгроДом”, почав збирати благодійні пожертви на Спільнокошті з метою будівництва Музею вівчарства та простору для туристів. Власнику вдалося зібрати необхідну суму і господарство вже почало працювати над створенням туристичного об’єкта.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!