ТОП факторів впливу на якість картоплі для переробки: лайфхак від Володимира Левківського, «Чіпси Люкс»

0 216

Першочергове значення для якості картоплі на переробку має насіння. Потрібно використовувати сертифікований насіннєвий матеріал, який відповідає українським та міжнародним вимогам. Також у процесі переробки важливі наявність спеціального обладнання, сівозміна, механічний склад ґрунту, живлення, врахування кількості шкідників, коливання погодних умов та кваліфікація персоналу.

Таку думку висловив керівник агровідділу компанії «Чіпси Люкс» (Україна) Володимир Левківський під час конференції «Картопляна майстерня», що відбулася у Києві 1 лютого. Організатором заходу виступила компанія Syngenta. Про вирощування картоплі на переробку, основні потреби ринку щодо якості й безпечності за міжнародними стандартами та про те, на що виробнику варто звернути увагу – читайте в ексклюзиві SEEDS.

Національні стандарти у галузі картоплярства є обов’язковими для переробників

Як зазначає Володимир Левківський, існують спеціальні державні стандарти, як щодо продовольчої картоплі, так і для призначеної для переробки. Накази й санітарні норми регулюють правила і вимоги щодо залишкової кількості нітратів, мікотоксинів, пестицидів, радіонуклідів тощо. Усе це є першочерговим та обов’язковим, адже безпосередньо впливає на якість та безпечність продукції.


«Якщо стандарти щодо продовольчої картоплі фокусуються на процесі вирощування, то для промислової переробки описуються в більшості технічні вимоги – процент пошкоджень, вміст сухих речовин, маркування, документи, правила транспортування та зберігання»,- повідомляє фахівець.


Володимир Левківський також зазначає, що компанія «Чіпси Люкс» при прийманні картоплі перш за все користується Державним Стандартом «Картопля для промислового переробляння. Технічні умови». Зокрема, підприємство звертає увагу на специфікацію робочих інструкцій і процедур з перевірки якості від 2020 року.

Якість картоплі для переробки: фактори впливу

За словами Володимира Левківського, на якість картоплі впливають умови зберігання: температура, відносна вологість, регулювання вмісту редукуючих цукрів тощо. Уся картопля, яку купує підприємство, розміщується на власних складах. Для кожного сорту індивідуально підбирається температура: 6 або 8 градусів. Також для компанії обов’язкова обробка інгібітором проростання.

Спікер конференції розповідає, що важливою є і наявність хімікатів. Актуальною наразі проблемою є стеблова нематода й відсутність препарату для боротьби з нею. Щодо протруйників та систем захисту фахівці компанії радять використовувати засоби фірми Syngenta. Також рекомендують відповідально ставитися до підбору системи живлення, проводити для цього детальний аналіз ґрунту.

Володимир Левківський наголошує на обов’язковості поливу – 300 літрів на гектар для тяжких ґрунтів, для легких норма є меншою, як і проміжки між поливами.

За словами Володимира Левківського, у компанії створений спеціальний протокол для приймання картоплі, де прописані чіткі правила та вимоги до товару: відсотки пошкоджень, показники питомої ваги сухих речовин, колір тощо. З кожним фермером компанія має договір та протокол вирощування, у якому описана усереднена орієнтовна технологія.

Для аналізу кольору компанія використовує прилад Hunter Lab. Відповідно до його даних, мінімальний показник має бути 58 одиниць, але найкраще – понад 71. Також згідно з правилами оцінюються пошкодження, розмір, фізіологічні пошкодження клубнів (так звана дуплистість), зміна кольору тощо. Виходячи з цього, у «Чіпси Люкс» створена система надбавок за якість для партнерів.

Дуже важливим пунктом, за словами Володимира Левківського, є використання пестицидів, які обов’язково мають бути визнані в Україні та закордоном, адже компанія працює не тільки на внутрішньому ринку, а й на експорт. При цьому, при поставці підприємство тестує картоплю в акредитованих лабораторіях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!