Між фермерами та державою має бути постійний канал комунікації – Рейнауд Наутен

0 155

Сьогодні свій День народження відзначає Рейнауд Наутен, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Рейнауд має багатий практичний досвід у розвитку державно-приватного партнерства та розбудові інституційного потенціалу, а тому сьогодні активно допомагає нашій країні у справі розвитку трансферу знань щодо агротехнологій та інвестицій з Нідерландів до України.

Команда агромедіа-агенції Sapienza вітає пана Рейнауда з його особистим святом. Бажаємо Вам подальшої успішної реалізації цікавих проєктів, надійних ділових партнерів та щастя в особистому житті. З нагоди Дня народження нашого ділового партнера журналісти SEEDS підготували підбірку з ТОП-6 цитат пана Рейнауда, що характеризують його особисте ставлення до розвитку українського АПК, економічної дипломатії Нідерландів, а також відмінностей між українцями та нідерландцями.

Про економічну дипломатію Нідерландів

«Економічна дипломатія – взаємодія уряду Нідерландів із державними установами країн – торгівельних партнерів для досягнення економічної мети: доступу до ринків, досягненні прозорості правил на ринку, вирішенні певних проблем по доступу на цей ринок нідерландських компаній.

До цього процесу залучені всі організації, які мають представляти інтереси нідерландського бізнесу на міжнародній арені: торгово-промислові палати, Міністерство закордонних справ, Міністерство економіки, Нідерландське агентство підприємництва, дипломатичні представництва та посольства, які є в різних країнах, і, що теж дуже важливо – королівська родина»

Про основні напрямки розвитку українського АПК

«Я вважаю, що є багато напрямків для розвитку. Звичайно, основні експортні позиції наразі — це зернові, соняшник, ріпак, але це все — сировина. Тому основним завданням для українських аграріїв має бути диверсифікація виробництва, курс на додану вартість.

Потрібно розширювати експортні ринки збуту, але з акцентом на додану вартість».

Про основні напрями розвитку АПК Нідерландів

«Наш фокус зараз зміщується від забезпечення максимальної прибутковості до створення моделі, яка буде більш сприятливою до навколишнього середовища та суспільства. В той же час наші виробники змагаються з іноземними конкурентами, і ще важливо, щоб ціни були доступні споживачам, а фермери одержували гідну оплату за свою працю. Поєднати все це дуже складно, але якщо рухатися далі з такими ж недалекоглядними підходами, то за декілька років просто не зможемо нічого вирощувати. Це — виклик не лише для Нідерландів, а й для всього людства».

Про необхідність комунікації фермерів та держави

«Я вважаю, що обов’язково має бути постійний канал комунікації. У Нідерландах, наприклад, регулярно відбуваються зустрічі з виробниками, дискусії. Для нас пріоритетом є ведення постійного відкритого діалогу, пояснення, які зміни відбуваються в законодавстві, політиці, правилах. Також залучаємо агровиробників до обміну досвідом у інших країнах».

Про відмінності між нідерландцями та українцями

«Нідерландці гучніше ведуть себе у публічних місцях. Нещодавно відвідував конференцію, де були десятки людей, але під час кава-брейків панувала тиша. Мені це здалося незвичним.

Також я не можу зрозуміти рух людей пішохідною доріжкою. У нас вони завжди вузенькі, і всі чітко ідуть на визначеному боці. Тут же велика територія, але ти постійно змушений оминати людей.

Третя відмінність — українці дуже прямолінійні, як і нідерландці, але трохи по-іншому. Я б сказав, відрізняється мова тіла. Наприклад, коли ніби хочуть зробити щиру послугу, але водночас застосовують різкі рухи»

Про шляхи підвищення якості агроосвіти в Україні

«Вважаю, що багато уваги має приділятися міжнародному досвіду, впровадженню спільних програм обміну як студентами, так і викладачами. Також дуже важливим є практичний досвід»

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!