Тренди технологічних змін, колаборації у виробництві агрообладнання та плани на 2022
У аграрній галузі настало відносне зимове затишшя. Фермери та великі підприємства зібрали врожай, заклали плодоовочеву продукцію у сховища, заморозили ягоди і вже планують наступний сезон. Яким був цей рік для постачальників обладнання для зберігання плодоовочевої продукції, та про які досягнення галузі варто знати аграріям, в коментарі для SEEDS розповів Андрій Марущак, комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс».
- Для довідки: “Ван Дайк Технікс” — компанія, яка вже 30 років постачає провідні голландські технології для зберігання цибулі, часнику та інших овочів, картоплі, заморозки ягід та ін. Працює на ринку України з 2007 року.
Енергозбереження та енергоефективність – тренд технологічних змін
«Ситуація для нашої компанії цього року була достатньо стабільною. Продовжуємо рухатися далі та розвиватися. Щодо цьогорічних змін у галузі — можу сказати, якщо йдеться про голландське обладнання, яке ми постачаємо, то тут постійно відбувається покращення енергоефективності. Це дуже важливий момент. Чим менше ми витрачаємо електроенергії, тим ефективніше ми зберігаємо картоплю, овочі, фрукти. Енергозбереження має прямий вплив на собівартість продукції. Цей тренд присутній на ринку вже багато років. На передовій цього руху технологічних змін — виробники з Нідерландів», — розповідає Андрій Марущак.
Аграрії отримували більше цінності від відвідування конференцій аніж виставок
«Цього року галузеві конференції були доволі цікавими і активними, а виставки були не досить жвавими. Думаю, наступного року не будемо брати участь у виставках, бо активність цього сегменту показує низхідну тенденцію, і компаніям це вже недостатньо вигідно. Частково це спричинено пандемією та обмеженнями щодо масових заходів, а частково тим, що такі виставки часто безкоштовні, тому їх цінність для відвідувачів менша», — говорить комерційний директор компанії «ВанДайк Технікс».
Колаборація нідерландських та українських технологій
Щодо аспектів технічного розвитку галузі в Україні, Андрій Марущак зазначив: «Якщо говорити про досягнення, то 2021 року компанія «ВанДайк Технікс» презентувала тунель для IQF заморозки українського виробництва. Ми запустили це обладнання та протестували його».
За словами фахівця, обладнання досить якісне та має достатньо привабливу ціну.
«Ми виготовили і встановили це обладнання спільно з кількома українськими компаніями. Тунель має деякі відмінності від техніки європейських виробників. Хоча він зроблений за таким же принципом і також дуже якісно заморожує, але деякі його технологічні особливості навіть показують кращу якість заморозки, ніж європейське обладнання. Ціна ж української техніки набагато привабливіша. Багато основних компонентів цього обладнання (транспортери, приводи, двигуни, холодильна машина, теплообмінне обладнання) — техніка іноземного виробництва. Але створювали і збирали цю машину українські конструктори. До того ж корпус, рама та деякі інші деталі були виготовлені в Україні. Сам процес виробництва в нашій країні дешевший, тому ми можемо за менші гроші отримати IQF тунель, який за якістю не поступається тунелям шокової заморозки від європейських виробників», — розповідає Андрій Марущак.
«Тунель достатньо успішно відпрацював сезон. Один з наших клієнтів цього року з допомогою тунелю українського виробництва заморозив 2 тис. тонн чорниці лісової і 1,2 тис. тонн бузини. Ще заморожували суницю садову та інші ягоди. У 2022 році ми плануємо вдосконалювати тунель для заморозки. Зокрема, маємо на меті підвищити його енергоефективність. На мою думку, створення такого обладнання — це чергова перемога в українському машинобудуванні», — зазначає фахівець.
З’явилися додаткові питання щодо зберігання продукції та облаштування сховищ?
Телефонуйте: +38 098 271 70 70
Пишіть: VanDijkTechn@gmail.com
Youtube та Підписуйтесь!