Як створити прибуткове рибне господарство?

0 667

Україна надзвичайно багата на рекреаційні ресурси, які, доклавши певних зусиль, можна перетворити на прибутковий сільськогосподарський бізнес. Зокрема, це стосується середніх і малих водойм, які на сьогодні не використовуються українськими фермерами повною мірою. На відміну від інших сільськогосподарських галузей, розведення риби – напрямок, який майже не залежить від погодних умов, що забезпечує високу рентабельність господарства і значно зменшує кількість потенційних ризиків. Існує кілька напрямків рибного бізнесу – промислове розведення риби, аматорська та професійна рибалка, бази відпочинку для любителів риболовлі, пише brandstory.com.ua.

Сьогодні ми розповімо вам історію успіху Анатолія Дубровіна – людини, що змогла поєднати усі ці складові та перетворила давнє і улюблене хобі у справу свого життя, яка наразі, приносить йому не тільки задоволення та почуття реалізованості, а й непоганий прибуток. Вже понад десять років Анатолій Дубровін – успішний власник мережі рибних ставків господарства «Аква Сіті».

У процесі діяльності, активний та цілеспрямований рибалка розробив і втілив у життя кілька важливих новведень у сфері рибного бізнесу, які стали зразком для наслідування іншими рибними господарствами. Це ефективна система охорони рибних угідь та спеціалізована комп’ютерна програма координації усіх аспектів діяльності «Аква сіті».

Проте, він ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно вдосконалює та розвиває своє господарство, пропонуючи клієнтам нові сучасні послуги та цікаві активності.

«Вже багато років я займаюся улюбленою справою, – розповідає Анатолій, – і почуваюся у цій сфері, як кажуть, наче риба у воді. Так відбувається тоді, коли хобі стає улюбленою роботою».

В процесі створення та розвитку аква бізнесу, Анатолій здобув величезний досвід: від риборозведення до рекреаційної діяльності та ідеологічного принципу “Спіймав-Відпустив”. А почалася ця захоплива історія з того, що сучасний український аквамен в далекому 2010 році вирішив зайнятися вирощуванням товарної риби, а саме коропа, амура і товстолобика. З цією метою знайшов та орендував свій перший став площею 17 гектарів в селі Великодолинське Одеської області. Через два роки успішної діяльності в рибній галузі, Анатолій вирішив розширити господарство та надати можливість українцям рибалити на території «Аква Сіті». Так у переліку послуг з’явився ще один пункт – “аматорська рибалка”.

«Отримавши непогані результати від комплексного підходу (товарна риба та аматорська рибалка), ділиться досвідом власник господарства, – я вирішив взяти в оренду ще три ставки в Одеській області, площею 7, 7,6 та 9 гектарів. На той час, розміри водойм та прогресивний підхід до системи охорони території дозволили забезпечити безпеку біоресурсів на 70%».

Нова послуга користувалася попитом, справа просувалася, а на рибалку до Анатолія почали приїздити не тільки місцеві мешканці, а й рибалки зі всієї України.

«Саме тоді, з метою забезпечення комфорту гостям нашого рибного господарства, у мене з’явилася нова ідея будівництва невеликих рибальських будиночків. Наявність житла на території водойм забезпечила рибалкам комфортні умови проживання та надала можливість проводити час на ставках усією родиною. Крім того, зараз, завітавши на одну з водойм Аква Сіті, відвідувачі можуть скористатися низкою додаткових переваг, придбати потрібні напої і продукти харчування, а також усі, необхідні для успішної риболовлі товари: вудилища, снасті, різні види наживки та підгодовування».

Безпека на варті бізнесу

Завдяки власній винахідливості, Анатолію вдалося вирішити важливе питання, яке надзвичайно гостро стояло перед кожним власником рибних угідь.

На початках діяльності господарства, основною проблемою рибного бізнесу в Україні було питання безпеки водних ресурсів та захисту від браконьєрів, яке, до речі, залишається надзвичайно актуальним і сьогодні. Тому Анатолій вирішив застосувати інноваційний на той час підхід до безпеки і встановив на території ставків автоматизовані камери відеоспостереження з режимом нічного бачення та іншими додатковими опціями, підібрав та адаптував індивідуалізовану програму нагляду за господарством. Комплексний підхід до безпеки надав можливість контролювати все, що відбувається на території ставків у будь-який час доби та значно зменшив кількість випадків незаконного вилову риби. Це дозволило забезпечити рівень безпеки біоресурсів майже на 100%.

Крім того, значною перевагою такого нововведення стала значна економія коштів на оплаті послуг з охорони території та зменшення кількості працівників охорони. Завдяки комплексній системі безпеки, повністю контролювати ситуацію на території рибного господарства можна перебуваючи на одному місці та слідкуючи за тим, що відбувається навіть на найвіддаленіших ділянках господарства в режимі реального часу за допомогою камер відеоспостереження.

У зв’язку з актуальністю питання безпеки і сьогодні, Анатолій радить усім власникам рибних господарств встановлювати системи безпеки на території рибних угідь та охоче ділиться власним досвідом зі своїми колегами.

Проте, і після цього власник Аква Сіті не збирався зупинятися на досягнутому та шукав нові шляхи розширення господарства, надання нових та вдосконалення існуючих послуг для любителів рибалки.

«У 2015 році мені спала на думку ідея створення на базі працюючого ставка спортивної водойми з трофейними екземплярами коропових риб і гарного рекреаційного комплексу з високим рівнем комфорту й безпеки», – розповідає Анатолій.

Інноваційні технології у рибному бізнесі

Під час реалізації нової ідеї, з допомогою кваліфікованих фахівців, він придумав і розробив спеціалізовану комп’ютерну програму для бронювання та адміністрування спортивної, аматорської, рекреаційної діяльності. Сьогодні, за допомогою зручного функціонального сервісу, кожен відвідувач сайту може ознайомитися з переліком водойм, їх розташуванням на карті, переглянути відео з камер, знайти вільні місця, заздалегідь забронювати собі обране місце та оплатити послугу онлайн безпосередньо на сайті господарства.

Комплексний підхід до безпеки та сервісу дозволив Анатолію оптимізувати наявні ресурси та значно підвищити рівень сервісу. Надійне відеоспостереження та інноваційна програма дозволили зменшити ризики та витрати, а також викликали ще більший інтерес існуючих клієнтів та допомогли залучити нових любителів риболовлі.

«Унікальна комплексна система може бути адаптована та застосована на будь-якій водоймі України і не тільки, – говорить Анатолій, -тому я радо допомагаю своїм колегам, які розпочинають діяльність уникнути помилок та побудувати успішний бізнес».

Анатолій прагне максимально позиціонувати рибалку, як здоровий вид відпочинку, тому активно просуває послуги з допомогою соцмереж та мережі інтернет, а також, регулярно організовує спортивні турніри за підтримки Межрегіонального Центру Розвитку Аква культури України й інших партнерів. Усього «Аква Сіті» вже було проведено понад 15 змагань, загальна кількість учасників яких склала понад 250 чоловік з усіх куточків України.

Нещодавно господарство Анатолій розпочав співпрацю з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО і сподівається, що такий тандем сприятиме подальшому розвитку господарства та оптимізації усіх аспектів діяльності «Аква сіті».

«Я не збираюся зупинятися на досягнутому, – підсумовує український аквамен, – та планую і надалі вдосконалювати господарство, пропонуючи українським рибалкам нові прогресивні послуги, змагання, турніри, комфортний відпочинок та ні з чим незрівнянне задоволення від процесу рибалки на наших водоймах».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!