Українське ноу-хау – гранульований біопрепарат для газону на основі бактеріальних клітин

0 462

Якісний газон – окраса кожного парку, двору чи спортивного майданчика. Тепер доглядати за ним стало набагато простіше завдяки інноваційному продукту для захисту і живлення газонних трав, який розробила група компаній BioNorma. Новий препарат українських виробників не тільки забезпечує якісний ріст та розвиток газону, а й безпечний для людини та зовнішнього середовища. Про це розповіла Мирослава Мазур, менеджер-управитель B2B клієнтів групи компаній BioNorma під час Міжнародної конференції «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки», організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA, повідомляє SEEDS.

«За типами газонні покриття поділяють на декоративні, спортивні та спеціального призначення. Декоративні газони ми найчастіше можемо зустріти в суспільному просторі. Ними облаштовують парки, сквери та території громадських будівель. Газони спортивного призначення використовують, відповідно, на стадіонах та спортивних майданчиках. А от газони спеціального призначення використовують на аеродромах, похилих поверхнях залізниць та автострад. Їх призначення не тільки декоративне – вони попереджають механічні зсуви ґрунту», – розповіла Мирослава Мазур.

Однак кожен газон особливий – має свою якість. Визначати критерій якості – процес нескладний, зазначає експерт.

«Якість, або декоративність газону визначають за щільністю газонного покриття. А от вже на щільність газонного покриття впливає низка інших факторів. В першу чергу – це генотип рослин, які були обрані для газонної травосуміші. Наступне – це умови довкілля, на які об’єктивно не можливо вплинути, а можна лише скоригувати наслідки такого впливу», – додає менеджер групи компаній BioNorma.

Неабияк на якість газону, його довговічність та зовнішній вигляд впливають і технології його обслуговування, зауважує Мирослава Мазур.

«Технологій обслуговування газонів існує небагато це: живлення, регулярне скошування та регулярний полив. Однак їх виконання напряму залежить від власника газону. Завдяки правильному регулюванню цих показників можна забезпечити якісний і довговічний газон. Оптимальними параметрами ґрунту, які будуть гарантувати якість та довговічність газону, є кислотність ґрунту. Також перед закладкою газону або висівом рекомендується зробити агрономічний аналіз ґрунту на такі показники, як азот, фосфор, калій, та вміст органічної речовини (гумусу)», – радить фахівець.

За словами Мирослави Мазур, інколи під час вирощування газону трапляються прикрі помилки, пов’язані з використанням пестицидів та мінеральних добрив. Однак інколи наслідки можуть бути навіть катастрофічними.

«При використанні фунгіцидних препаратів неможливо контактувати з поверхнею газону впродовж 14 днів після їх внесення. Це може призвести до пестицидної інтоксикації. Але, на жаль, не завжди можна проконтролювати коли на щойно оброблений газон забігають діти або домашні тварини. Тому потрібно бути більш обачним.

При використанні пестицидів та мінеральних добрив в надмірній кількості також є певні зауваження. Позаяк може спостерігатися порушення механізмів стійкості і газон втратить свої можливості до саморегуляції та самовідновлення.

Крім того потрібно бути обачними при використанні мінеральних добрив та пестицидів поблизу штучних та природних водойм. Наслідки можуть бути катастрофічні. Від цвітіння води – до загибелі риби і навіть отруєння людей», – застерігає менеджер групи компаній BioNorma.

Насправді основних кроків до якісного газону не так багато, каже Мирослава Мазур. Головне – дотримуватися балансу і рекомендацій фахівців.

«Перш за все потрібно підготувати ґрунт перед посівом чи висадкою, або зробити ґрунтування газону. В першу чергу це вирівнювання ділянки, за потреби – внесення добрив та регулювання кислотності. Після того, як газон висіяли, ще одним фактором є удобрення під час росту. Потрібно звернути увагу на те, що надмірне удобрення може бути шкідливим – воно може призвести до активного росту, частого скошування та розвитку бур’янів. Не менш важливі системне зрошування та регулярний полив. Скошування ми рекомендуємо проводити за загальними нормами – щонайменше одного разу на 10 днів. Регулярний полив – один раз на 3-7 днів», – радить фахівець.

Відтепер доглядати за газонами стало ще простіше. А все завдяки інноваційному продукту від BioNorma – гранульованому біопрепарат на основі бактеріальних клітин.

«Задля полегшення процесу догляду за газонними травами група компаній BioNorma розробила інноваційний продукт для догляду під назвою «BioNorma Газон». Це комплексний гранульований біопрепарат на основі бактеріальних клітин. Він забезпечує постійне та рівномірне зростання газону, здоровий зелений колір та розвинену кореневу систему. Газон стає стійкішим до виснаження та вигорання. Пришвидшується процес укорінення і «BioNorma Газон» – єдиний препарат на ринку, який безпечний для людини та навколишнього середовища», – розповіла Мирослава Мазур.

За словами експерта, застосовувати інноваційний препарат можна на всіх етапах вирощування газону. Щодо методів його внесення обмежень також не існує.

«При закладці нового газону, чи висіванні його внесення в ґрунт є обов’язковим. Також ми рекомендуємо вносити препарат після кожного скошування шляхом розкидання гранули. Також потрібно гарантувати рясний полив, задля того, щоб діючі речовини препарату потрапили до ґрунту і почали діяти. Препарат «BioNorma Газон» – це гранули розміром 3-5 міліметрів. Їх зручно вносити і ручним способом (в розсипну) та за допомогою спеціального обладнання. Ціна на 100 м² варіюється від 175 до 525 гривень. Щодо норм витрат. При закладанні нового газону це 40-60 г/м². При підживленні – 20-40 г/м²», – радить менеджер-управитель групи компаній BioNorma.

«BioNorma Газон» – препарат дієвий і безпечний. Про це свідчать не тільки лабораторні і польові випробовування, а й відгуки вдячних клієнтів.

«Препарат «BioNorma Газон» пройшов лабораторні та польові випробування де підтвердив свою ефективність. При його використанні зростав вміст пігментів у травах. Це свідчить про пришвидшення процесів фотосинтезу, відтак і збільшення вегетативної маси на 10-30%. Крім того цей препарат впливав на продуктивність пагоноутворення. Спостерігалося, що кількість пагонів на одиницю площі зростала на 25%, що свідчить про кращу щільність пагонів, а отже про кращу декоративність. Діюча речовина препарату – це склад мікроорганізмів бактерій, які забезпечують якісний ріст та розвиток. До складу препарату входять бактерії, що синтезують метаболіти. Такі, як регулятори росту ауксини, вітаміни та активатори росту. А поліміксини та інші речовини антибіотичної природи, захищають газон від найпоширеніших захворювань», – підкреслює Мирослава Мазур.

«Крім того стрептоміцети активують в рослині механізми системної стійкості проти несприятливих умов навколишнього середовища. Загальний титр препарату – щонайменше один мільярд бактеріальних клітин в одиниці об’єму. Але найголовніше, що «BioNorma Газон» – це препарат, який не тільки забезпечує якісний ріст та розвиток вашого газону, а буде безпечним для людини та навколишнього середовища», – наголошує менеджер-управитель B2B клієнтів групи компаній BioNorma.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!