Опромінені ягоди довше зберігаються
Нове пакування для ягід розробили канадські вчені. Дослідники Національного науково-дослідного інституту Канади (INRS) експериментували з матеріалами для зберігання суниці садової та винайшли біоактивну пакувальну плівку, яка дозволяє продовжити термін реалізації свіжої ягоди, повідомляє SEEDS.
До складу плівки входять ефірні олії та наночастинки, що забезпечують антибактеріальні властивості, пише AgroTimes. Від утворення цвілі ягоди захищає хітозан, що також міститься у плівці. Цей елемент, зокрема, міститься в панцирях молюсків і захищає їх від пошкоджень.
Вберігають суницю садову від псування пари ефірних олій. А антибактеріальні частинки та хітозан вберігає ягоди від утворення цвілевих грибів, якщо плівка контактує з суницею.
Після 12 днів зберігання без плівки псується 55% ягоди. З плівкою цей показник зменшується до 38%. Якщо ж застосовувати плівку та іонізуюче випромінювання, то псується лише 25% суниці садової, виявили вчені. Це не єдина користь від опромінювання. Застосування такої процедури також допомагає зберігати поліфеноли. Ці елементи забезпечують ягоді приємний колір та є антиоксидантами.
Читайте також: Українську малину продаватимуть у США та Канаді
Нагадаємо, цієї осені Україна почала експортувати малину до Північної Америки. США та Канада є найбільшими світовими імпортерами замороженої малини. На ці країни припадає близько 80% всього глобального імпорту ягоди у вартісному еквіваленті та близько 65% в натуральному. Однак Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно в Польщу, яка добре заробляє на реекспорті української ягоди в інші країни світу. Тому вихід на прямі постачання замороженої малини в країни з високим рівнем імпортних цін на цю ягоду є дуже важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!