Прибутковість виробництва молока в Україні зростає?
Уже другий місяць поспіль ціни на сире молоко в Україні зростають. Це сприяє зростанню Індексу прибутковості виробництва молока (УМІ). У серпні індекс зріс на 3,7% порівняно з показниками липня, повідомляє SEEDS.
Молочний індекс визначається відношенням ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону ВРХ в комерційних господарствах. Минулого місяця УМІ зріс переважно саме через подорожчання молока.
“У серпні УМІ зріс на 3,7% після рекордного зростання на на 10,5% в липні. Більше половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко (зросли на 1,9%), що завжди дає виробнику значно більше морального задоволення, ніж здешевлення кормів, але здешевлення кормів теж відбулося, аж “на цілих” 1,7%, правда всередині концентрованого міксу відбувалося “чорті що” – тільки подумайте – фуражна пшениця подорожачала на 20% протягом одного місяця, а соняшниковий шрот подешевшав на 10% в той самий час”, – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Варто зазначити, що показники індексу зростають лише у порівнянні з попереднім місяцем. Якщо ж порівнювати з серпнем минулого року, то прибутковість виробництва молока наразі дещо нижча.
У вересні варто очікувати подальшого зростання індексу.
“Як правило УМІ в вересні різко зростає. Середнє зростання УМІ за останні 10 років в вересні становило 10%, але минулого року вперше в вересні УМІ знизився. Та то ж був пандемійно нестабільний рік. Також зовнішній фактор є переважно позитивним. Протягом останнього місяця світові ринки переважно потроху зростали. Правда для нас це стає менш актуальним, бо ми мало експортуємо і мало імпортуємо, відносно, звичайно”, – зазначає Андрій Ярмак.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!