«Всеукраїнський день картоплі» організовують на Херсонщині
«Всеукраїнський день картоплі» з несподіваним підзаголовком «Картопляний блокчейн» відбудеться 26-27 серпня 2021 року в с. Чулаківка, Херсонської області. Це єдиний в Україні спеціалізований захід для виробників картоплі, організований у тісній співпраці між Українською асоціацією виробників картоплі та ТОВ “ДЛГ Україна”. Попри перешкоди, створені пандемією COVID-19, успішний дебют заходу відбувся в 2020 році і зібрав понад 600 учасників.
Цьогоріч «Картопляний блокчейн» рухається на Південь України і розширюється до двох днів. «Всеукраїнський день картоплі» тепло приймає досвідчений виробник картоплі − ФГ «Аделаїда», яке обробляє близько 3 тис. га землі на зрошенні на Херсонщині та 5,5 тис. га на Житомирщині.
«Із дослідними ділянками із понад 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, статичною експозицією та демонстрацією техніки «Всеукраїнський день картоплі» пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування, − пояснює директор ТОВ «ДЛГ Україна», Юлія Бондаренко. − Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення в другий день. Окремої уваги заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь-зима-весна між виробниками, переробними підприємствами і представниками торгівельних мереж України. Разом із понад 60 експонентами ми очікуємо 700 фахових відвідувачів з усієї України».
Збираючи понад 20,2 мільйони тонн картоплі із 1,4 мільйона гектарів, Україна входить до топ-5 найбільших виробників картоплі у світі. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом лише 1,8% від загального валового валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено 67 тис. га. Решту картоплі – 98,2% – вирощують домогосподарства (2020 р.). Середньостатистична врожайність у професійних господарствах, що спеціалізуються на картоплярстві 2020 року становила 36 т/га, в домогосподарствах – 14,7 т/га, роком раніше ці показники становили 42 т/га та 17,6 т/га. Падіння врожайності пов’язано з посухою, від якої Україна потерпає кілька сезонів поспіль.
«Вдосконалюючи виробничі процеси та технології, Україна може збільшити свої врожаї, щоб забезпечити внутрішній попит на високоякісну картоплю, особливо на дороблену і перероблену продукцію, і, врешті-решт, розпочати експорт на зовнішні ринки, – говорить керуючий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. – Завдяки спеціальній Державній програмі з підтримки розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 роки українські виробники зможуть отримати державні дотації на придбання сертифікованого мультиплікованого в Україні насіння, в тому числі іноземної селекції, встановлення зрошення, придбання обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі. Також держава дотуватиме будівництво картоплесховищ. Це створює нові можливості для бізнесу, виробників і держави».
Щоб дізнатися більше про картоплярство в Україні та доєднатися до «Всеукраїнського дня картоплі» відвідайте www.potato.com.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!