Контроль якості зерна – інвестиції в прилади для підвищення прибутку

0 1 000

Сучасною зернову лабораторію робить не будівля і не назва, а обладнання та люди, що його використовують. Сьогодні аналітичного та технологічного обладнання для лабораторій виробляють чимало. Україна не пасе задніх серед виробників лабораторного обладнання, пише SEEDS.

«Лабораторне обладнання – одна із складових всіх етапів виробництва зерна: вирощування, доробка, зберігання, переробки, оцінки вартості партії.

Чимало аграріїв вважають, що обладнання для контролю якості зерна потрібне винятково для елеваторів. Але це не так. Прилади замовляють агропромислові холдинги, фермери та агрофірми, хлібопекарські, борошномельні підприємства і навіть селекційні станції», – розповідає Кирило Скороход, операційний директор «Технотест Плюс» – компанії, яка не є тільки офіційним представником провідних світових виробників вимірювальної техніки, а й національним виробником устаткування для лабораторій.

Перелік пристроїв для сучасної лабораторії доволі великий. Всі вони мають свій функціонал та виконують певні завдання. Для початку варто згадати про основні та найефективніші прилади.

Інфрачервоні аналізатори

Інфрачервоні аналізатори – це високотехнологічні прилади, фотоспектрометри. Вони аналізують вміст компонентів шляхом подачі світла та зчитування його в інфрачервоному діапазоні на підготовлені проби зерна.

Аналізатори бувають лабораторного типу, такі як Infracont, FOSS, SupNIR-2700, які потребують кропітливого налаштування,  та фермерські, такі як GrainSense, які не потребують спеціальних знань для використання.



Інфрачервоні аналізатори досліджують зразки одразу за кількома параметрами методом інфрачервоної спектроскопії. Для такого вимірювання не потрібно дорогого лабораторного аналізу із застосуванням додаткового обладнання для оцінки якості зерна на білок, клейковину, олійність, вологість і клітковину стандартним лабораторним методом.

Завдяки тому, що лабораторні ІЧ аналізатори попередньо калібруються із використанням стандартних зразків зерна, гарантовано користувач отримує достовірні результати вимірів по всьому діапазону показника (наприклад вміст білку у пшениці фураж та пшениці 1 клас). До того ж користувач аналізатору може суттєво скоротити час на аналіз якості зерна, бобових і олійних культур в десятки разів.

Інфрачервоні аналізатори – лабораторне експрес обладнання, яке використовують для аналізу зерна, сировини, борошна, комбікорму, макухи, шроту або будь-якої іншої готової продукції як за кількісними (% вміст) так і якісними (фальсифікат/оригінал) показниками.


Вологоміри зерна

Це портативні прилади, здатні лише за одну хвилину визначити вологу в відібраних зразках зерна, насіння чи муки з точністю до 0.25%. Продукт із насипу відбирається спеціальним обладнанням – пробовідбірниками ручними типу ПЗК.



За типом портативні експрес вологоміри розділяють на ємнісні (такі, як виробництва Supertech Agroline) та резистивні, такі як KETT PM-450, а також вологоміри з вбудованим модулем для виміру натурної ваги, такі як WIlle 200, PM-650.

Розділяють також вологоміри з вбудованою розмельною камерою, та вологоміри без розмолу. Вологоміри з розмолом, такі як Farmpro чи Superpo, мають вищу точність на продуктах з товстою оболонкою – соняшник, соя, кукурудза, а також кращу повторюваність результатів виміру.

Для виміру вмісту вологи в зернових та ріпаку достатньо вологоміра без розмольної камери, такого як Farmpoint чи Wile 55.


Сушильні лабораторні шафи

На відміну від попереднього обладнання для експрес аналізу, сушильна лабораторна шафа  це стаціонарне обладнання для референтного визначення вмісту вологи у продукті за конкретною методикою термогравіметричним методом.



Методика виміру вологи у сушильній шафі потребує підготовки зразка, витримки точної температури сушки, часу сушки.

Результати аналізу вологості зерна в сушильній шафі необхідні при продажі великих партій, та у випадках коли це передумовлено за контрактом.

Компанія «Технотест Плюс» виробляє сушильні шафи серії МО, які можуть використовуватись у всіх промислових галузях.


Автоматичні і ручні пробовідбірники зерна

Відбирати проби вручну доволі важко. Зерновий щуп  необхідно занурити на всю глибину зерна, (до 3 метрів).

Пробовідбірник зерна обирають за діаметром залежності від продукту (35 мм для зернових та ріпаку, 50 мм для соняшника, сої, кукурудзи, гранул) та за довжиною в залежності від висоти насипу. Щуп для зерна має бути міцним і мати достатній об’єм. Пробовідбірники зерна повинні бути легкими, водночас витримувати сотні і тисячі занурень в зерновій масі.



Всім стандартам відбору проби відповідають ручні пробовідбірники зерна типу ПЗК, які виробляє компанія ТЕХНОТЕСТ.

На елеваторах для автоматизації процесу встановлюють автоматизовані пробовідбірники, які керуються оператором напряму з будинку лабораторії.

Вимірювання температури зерна в глибинних шарах за принципом схоже на відбір зразків пробовідбірниками, та й цифрова термоштанга нагадує за конструкцією і довжині зерновий щуп, проте це не тільки механічне, а електронне термопристрій.

Термоштанги складаються з довгого тонкого циліндра з алюмінію, вуглепластику або нержавіючої сталі (обирається в залежності від продукту) та бувають висотою 2 чи 3 метри. В кінці термощупа для вимірювання температури зерна знаходиться датчик.



Термоштанги DT-20 мають цифрові датчики, які не потребують налаштування, та передають точні дані температури (з точністю 0.1 °C) на яскравому дисплеї. Після 1 хвилини після занурення, температура датчику стабілізується та, можна одразу побачити значення температури зерна , насіння, кормів для тварин, в середині насипу, де є висока імовірність самозігрівання та порчі продукту.

Це лише невеликий перелік приладів та обладнання для лабораторій, яку пропонує компанія «Технотест Плюс». Компанія має більш ніж 20 річний досвід роботи з українськими аграріями – від дрібних фермерських господарств, до великих агрохолдингів. Консультаційна, метрологічна та технологічна підтримка клієнтів – цілодобово.

До того ж компанія «Технотест Плюс» не тільки має власне виробництво та сервісний центр з ремонту приладів, а й експортує своє обладнання у більш ніж 15 країн світу. А ще «Технотест Плюс»  – офіційний представник компаній зі всього світу в Україні.


З’явилися запитання?

Телефонуйте до “ТЕХНОТЕСТ ПЛЮС”:

(096) 0000-737, (066) 0000-737

(097) 0000-737, (073) 0000-737

(095) 0000-737, (093) 0000-737

Пишіть: https://technotest.com.ua

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!