В Україні зріс попит на спаржу, але площі під спаржею збільшуються повільними темпами

0 1 211

Не зважаючи на тимчасове похолодання, в Україні почали збирати перший весняний овоч з відкритого ґрунту – спаржу. Стартували «жнива» традиційно на півдні України, пише SEEDS.

Однак спаржу можна вирощувати і цілий рік – в теплицях. Про це SEEDS розповів Василь Поліщук, генеральний директор ТОВ «Ав Ліхт» компанії, яка імпортує саджанці спаржі в Україну.

«За кордоном спаржу не тільки у відкритому грунті вирощують, а в теплицях і тунелях. Спаржу можна вирощувати цілий рік. Єдине, чи економічно доцільно вирощувати цю культуру?

В Україні економічно доцільно вирощувати соняшник. І цій тенденції вже років 15 чи 20. Дуже швидкі гроші», – каже Василь Поліщук.

За його словами, нині в Україні не набереться навіть десяти теплиць, які вирощують спаржу. Та й ті – не великі тепличні комбінати, а невеличкі приватні теплиці.



«Господарств, які вирощують спаржу в Україні не так багато, як можна було очікувати. Хоча попит розвивається. Люди тепер приділяють достатньо уваги здоров’ю і аспарагус нині в тренді», – нагадує Василь Поліщук.

Першим починають збирати самий ранній овоч на півдні України. Щороку це різні терміни – все залежить від температурних показників. Аспарагусу потрібно тепло. Однак півднем поля спаржі не обмежуються.

«В кожній області аспарагус вирощували, вирощують і будуть вирощувати. Свого часу спаржа росла по всій Україні. Однак, це не так піарилося як тепер», – додає Василь Поліщук.



Прикро, але в Україні досі немає ані власної селекції спаржі, ані генетики, додає пан Василь. За його словами, однозначно, є місцеві «кулібіни», але наскільки сертифіковані їх саджанці – говорити важко.

Не все просто і з закордонними саджанцями. «Саджанці спаржі варто замовляти заздалегідь – не завжди вони є в наявності навіть закордоном. Взагалі, у них не прийнято «сьогодні на сьогодні». Замовлення формуються, скажімо сьогодні аж на 2022 рік.

В нас часто не те щоб замовити забувають, забувають навіть про плани садити спаржу, на фоні ейфорії від успіху інших культур», – розповідає директор компанії «Ав Ліхт».

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!